Як опинитися в обіймах Морфея

 

 

Як опинитися в обіймах Морфея

                                     

Навіщо ж ми спимо? Вчені ще й досі до кінця не з'ясували відповідь. Тим не менш, вони запевняють: більшості з нас не вистачає сну, щоб повністю відновити наші сили. У цьому матеріалі я поділюся з вами кількома порадами, дотримуючись яких, Ви будете почувати себе більш бадьорішими вранці. Адже в чому – в чому, а ось у тому як добряче виспатись я, напевно, і справді експерт.

Скільки потрібно спати, щоб виспатися

Кожна людина індивідуальна і потреба у сні в неї визначається генетичними особливостями. Комусь достатньо і 2 годин, а хтось і після 10 годин сну відчуває себе втомленим. «Золотою серединою» можна назвати 5-6 годин, знижувати тривалість відпочинку небезпечно, це неминуче позначитися на вашому здоров'ї.

Якщо ви не можете дозволити собі спати стільки, скільки хочеться, прислухайтесь до наступних порад.

1. Біологічні ритми природи – це найбільш прийнятний графік. Намагайтеся спати відповідно до цих ритмів: лягати з заходом сонця і вставати зі світанком. Для цього, намагайтеся засинати не пізніше 10 години вечора і вставати не пізніше 6 ранку. Дотримуватися графіка необхідно і у вихідні дні. Організм, звикнувши до такого розпорядку, зможе відновлювати сили за менший проміжок часу.

2. Ніколи не втрачайте можливості подрімати хоча б 5 хвилин (краще 15) впродовж дня. Сподіваюся, пам'ятаєте фільм "17 миттєвостей весни"? "Штірліц спав, але знав, що рівно через 20 хвилин він прокинеться бадьорим …."

3. Є ще один метод, відомий вже сотні років. Винайшов і застосовував його знаменитий і геніальний Леонардо да Вінчі. Йому вдавалося спати всього півтори години на добу і він повністю висипався, зберігав працездатність і зміг подарувати людству величезну кількість винаходів і творів мистецтва, які далеко випередили його час. Його методика проста – потрібно спати 15 хвилин кожні 4 години. Дозволити собі так жити може далеко не кожен, але метод дійсно цікавий та вартий уваги.

4. Ми – нація вічно сонних людей, які потрапили майже у наркотичну залежність від кофеїну. Але не всі знають, що через нього ми тільки потрапляємо у замкнене коло, випиваючи все більше і більше кави, щоб побороти недолік сну, якому кофеїн тільки сприяє. Намагайтеся не вживати кофеїн після опівдня, тому що він не виводиться з організму більше 12 годин.

5. Організуйте свій день так, щоб при наближенні часу сну навколо вас ставало тихіше. Спальня повинна бути спальнею, не треба використовувати її замість офісу. Приберіть з неї телевізор і комп'ютер.

6. Нікотин і алкоголь – одні з головних причин порушення нашого сну і безсоння. Не вживайте їх перед сном. Звичайно, спочатку алкоголь може надавати заспокою вальну дію, але вже через пару годин він почне працювати як стимулятор і змусить вас часто перевертатися уві сні.

7. Чашка теплого молока, як не дивно, насправді допомагає. У молоці міститься L-триптофан, амінокислота, яка допомагає заснути.

8. Якщо вам складно рано заснути, починайте готуватися до сну за годину-півтора – прийміть теплу ванну, надягніть улюблену піжаму, поставте будильник, загасіть світло, збийте ліжко. Так ви зможете налаштуватися на сон.

9. Як відомо, у кожної людини є свій внутрішній будильник. Саме він контролює час сну і бадьорості. Тому прислухайтесь у першу чергу до «власного будильника».

10. Заспокойтеся, відключіть думки і внутрішній діалог. Не намагайтеся вирішувати завтрашні проблеми сьогодні. Засинайте…

Солодких снів!

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Елена Русинова