Як запорожці «Січ» шукали, або Гей-параду дали червоне світло в «Дубовому гаю»

На території Центрального парку культури та відпочинку «Дубовий гай» 17 травня мав був  відбутися «Райдужний флешмоб», присвячений  Міжнародному дню боротьби з гомофобією та трансфобією.

Цей день вибрали не випадково, оскільки саме 17 травня 1990 Всесвітня Організація Охорони Здоров'я (ВООЗ) виключила гомосексуальність зі списку захворювань і визнала її одним із варіантів нормальної сексуальної поведінки.

Офіційно День боротьби з гомофобією та трансфобією відзначають з 2003 року, а з 2009 року ЛГБТ-активісти більше, ніж зі 100 країн світу проводять «Райдужний флешмоб». Геї, лесбійки, бісексуали, трансгендери, а також їхні друзі, подруги, родичі й колеги запускають тисячі повітряних кульок у знак солідарності з ЛГБТ усього світу і на підтримку боротьби за рівні права людини незалежно від сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності. Про це повідомив openzp.org 10 травня.

У той же час на тому ж місці планувалася зустріч неофіційного обєднання «Соблюдай полярность» із метою проведення акції  проти пропаганди ЛГБТ. Вони висували такі вимоги:

1) не допустити проведення запланованого гей-параду та інших подібних заходів у Запоріжжі;

2) прийняти законопроект № 8711 про заборону пропаганди гомосексуалізму в Україні.

Зрозуміло, що у випадку проведення обох акцій, конфлікту оминути не вдалося б. Тому міська влада заборонила їхнє проведення. Але народ, апріорі недовірливий, вирішив все-таки перевірити парк культури та відпочинку на наявність людей із кульками.  «Дубовий гай» буквально заполонили ті, хто проти, ті, кому все одно, й ті, хто просто хотів побачити «шоу». Представників ЛГБТ-товариств шукали буквально всі, постійно озираючись. Спільний інтерес об’єднав людей у невеликі групи.

Противники пропаганди гомосексуалізму  пояснили, що налаштовані радикально, адже їхні опоненти іноді заходять надто далеко: від зухвалої поведінки і до назви гей-руху  –«Січ». До речі, нещодавно в інтернеті з’явилося відео з цього приводу.

Так і не знайшовши «винних», деякі пішли додому, а інші залишилися «на варті». Наразі Україна знаходиться в очікуванні гей-параду, який відбудеться в Києві 25 травня. 

«Цією акцією організатори хочуть підняти проблему нерівності та дискримінації сексуальних меншин в українському суспільстві. Для цього учасники гей-парадів  планують пройти центральними вулицями столиці, від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Хрещатика до перетину вулиць Прорізної та Хрещатик.

Тим часом деякі громадські організації вже встигли висловили своє невдоволення цією акцією, а в соціальних мережах створені окремі групи, які виступають проти проведення параду і закликають усіх небайдужих прийти 25 травня на Хрещатик і взяти участь у мітингу протесту. Аналогічні протестні акції планується також організувати біля будівель посольств США, Голландії, Швеції та інших країн, які насаджують в Україні свою сексуальну культуру», – коментує перебіг подій kiev.vgorode.ua.

Тим часом перешкоджання гей-рухові може спричинити непорозуміння між Україною та ЄС. ЗМІ повідомляють, що  35 депутатів Парламентської асамблеї Ради Європи закликають депутатів Верховної Ради відхилити законопроект про заборону пропаганди гомосексуалізму, спрямованої на дітей.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Катерина Майброда