Живопис на склі львівської майстрині Наталі Курій-Максимів представлено в галереї «Art L»

Виставка львівської художниці, майстрині художнього розпису скла Наталі Курій-Максимів відкрилася 25 червня в галереї «Art L». Скло, за своєю природою, холодна річ. Не зважаючи на це, картини Наталі випромінюють тепло, радість та добро. Вони наповнені духом сімейної гармонії, яка черпає свою силу в українських національних традиціях, і в кожному образі бринить музика Карпатських гір. Український живопис на склі приголомшив світ. Чимало робіт художниці знаходяться у приватних колекціях Канади, США, Англії, Голландії, Німеччини та України.

– Наталю, де ви черпаєте натхнення для таких яскравих образів?

– Натхненням для мене слугує все, що мене оточує, однак найбільше, мабуть, на мою творчість впливають дитячі враження, спогади про дитинство, яке пройшло в Карпатах. Моє життя просякнуте українським колоритом, адже виховувала мене бабуся. Вона розповідала місцеві байки, старовинні легенди та перекази, навчила колядувати. Саме тому свій живопис я присвячую рідному народові, його побуту, колориту. В мене є багато робіт, присвячених родинному вогнищу, святам та обрядам.

– Чим вас привабив вітражний живопис?

– Ні, це не вітраж, як може здатися на перший погляд. Це українська народна техніка малярства по склу, яка використовувалася нашими предками багато століть. А що може краще відобразити український дух, як не давнє українське мистецтво. До того ж техніка малювання на склі подобається мені тим, що в ній можна поєднати живопис з графікою.

– Будь ласка, Наталю, порадьте, як правильно малювати у такій техніці, для тих, хто захоче спробувати свої сили у живописі по склу.

– Тут немає конкретних правил. Кожен шукає свою манеру, способи малювання та тематику. Береться скло, миється та знежирюється. Потім за допомогою пензлів або пера робиться контур. Малювати можна тушшю, акриловою або олійною фарбою. До речі, суттєвою відміною від звичайного живопису є те, що у малярстві по склу розфарбовувати починають від дрібних деталей до великих. А лицевою стороною є не та, на якій малюєш, а зворотна. Усім, хто хоче навчитися малювати на склі, я бажаю натхнення та терпіння, бо техніка досить кропітка. Також я запрошую усіх відвідати мою виставку, сподіваюся, ви отримаєте позитивні враження.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Марина Ботнарева
Фотоальбом