Цінова політика запорізьких курортів: де й за скільки можна відпочити

Пляжний сезон уже давно розпочався, але ще далеко не всі пляжі Запорізької області готові приймати відпочиваючих. Задля відпочинку необхідно жертвувати чи то комфортом, чи то грошима. «Пороги» спробували розібратися, що пропонують курорти Запорізької області відвідувачам.

Кирилівка діє за принципом «більше грошей – вище комфорт». За 50 – 70 грн. на добу відпочиваючі будуть жити  на базі з окремою кухнею та спільними зручностями на території. 150-300 грн. коштуватиме для однієї людини номер із кондиціонером, телевізором та wi-fi. За люкс з усіма зручностями й підвищеним комфортом доведеться викласти з гаманця 500-800 грн. на добу. Харчування в їдальні для однієї людини коштує 70 – 150 грн. на добу.

Альтернативою базам відпочинку в Кирилівці є приватні готелі,в яких господарі оцінюють економ-варіант у 40 – 70 грн., напівлюкс  коштує 100 – 250 грн., люкс – 300 – 500. Отже, в середньому тиждень відпочинку для однієї людини буде коштувати 700 – 1500 грн.

Великим плюсом Кирилівки є те, що більшість баз відпочинку розташовані безпосередньо на косі, тож не потрібно витрачати додаткові кошти та час, аби дістатися моря. Окрім того, курорт пропонує широкий спектр розваг: аквапарк, луна-парк, дельфінарій, нічні клуби, кафе. На деяких базах відпочинку є розважальні програми для дітей та дискотека.

Недоліками ж є брудні пляжі та вода, які не встигають прибиратися через велику кількість відпочиваючих. Часто під час шторму підтоплюються бази, які знаходяться на березі. Якщо будиночки в таких місцях мають високий фундамент, то авто, що відпочивальники залишають неподалік від себе, страждають. Ще один мінусом є мала кількість аптек та недосконала лікарня. Тож, якщо трапиться щось серйозне, машинам швидкої допомоги доведеться їхати аж до Акимівки.

Кирилівка, приватний готель, 150 грн/доба

Відпочинок у великому місті або поряд із ним пропонує Бердянськ. На тиждень одна людина повинна взяти з собою одну – дві тисячі гривень. Найдешевший варіант – зняти кімнату в приватному секторі. За 40 – 50 грн. господарі пропонують спільний душ, кухню, холодильник у номері. А вже від 75 грн. – кімнати з новими меблями та кондиціонером чи вентилятором, телевізором, доступом до Інтернету. 

Набагато дорожче обійдеться кімната на базі відпочинку – від 120 грн., напівлюкс коштуватиме від 200 грн., люкс – від 500 грн. Окремо пропонується харчування – в середньому 50 – 70 грн. на добу.

Відпочинок на косі вирізняється чистими та спокійними пляжами. Але міські пляжі Бердянська знаходяться в критичному стані – брудний пісок, всюди сміття, немає достатньої кількості переодягалень та навісів від сонця. Щоб зайняти місце на такому пляжі,  доводиться прокидатися раніше.

Плюсами Бердянську є поєднання теплого моря та красивого міста, в якому є всі необхідні послуги та багато розваг: кінотеатри, театри, кафе, ресторани, зоопарк, аквапарк, дельфінарій, нічні клуби.

Бердянськ, база відпочинку, 250 грн/добу

Меншою популярністю за кількістю відпочиваючих користується Приморськ. Це тихі пляжі, тепле мілке море та зелені насадження. На відміну від Кирилівки та Бердянська, тут немає кафе, клубів, аквапарків. Тому такому відпочинку раді літні люди та сім’ї з маленькими дітьми.

Пляжі тут у дуже хорошому стані: чисті, з навісами, роздягальнями та дитячими майданчиками. Тиждень проживання в Приморську коштуватиме одній людині близько 1000-1500 грн. За 150 грн. на добу вам запропонують номер із душем та туалетом. В суму вже входить  ціна за харчування.

Приморськ, база відпочинку, 80 грн/доба

Тож якість відпочинку на курортах Запорізької області прямо пропорційна товщині гаманця та особистим уподобанням. За 150 грн. на добу ви можете розраховувати на середній напівлюкс у Кирилівці, високоякісний люкс у приватному секторі Бердянська та напівлюкс із урахуванням харчування в Приморську.

Фото:  www.tolstyak.com.ua

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Катерина Журба