«Джейн Ейр» Шарлотти Бронте: Кохати варто розумом і душею, а не очима й стереотипами

Розглядаючи примірник роману Шарлотти Бронте «Джейн Ейр», зацікавило мене в  ньому лише те, що це класика часів  вікторіанської Англії. Ні назва, ні тези, ні відгуки не віщували чогось надзвичайного. Навіть моя подруга сказала, що після низки книг, прочитаних мною, «Джейн Ейр» буде надто нудною й безбарвною. Проте я вирішила приділити цій книзі увагу й не пошкодувала! Розповідь про «сіру»  дівчинку з точки зору зовнішності та великого скарбу з точки зору внутрішньої краси зачарувала мене.

Сюжет хоч і має типові ознаки роману, але ж відрізняться від «мильних» представників цього жанру літератури. Це історія людини, яка залишилася сама в чужому домі:  батьки Джейн померли її опікуном став дядько, але й він помер, після чого дівчинка залишилася жити з дружиною дядька, проте в статусі тягаря для родини.

Початок трохи схожий на «Попелюшку», що слугує лише плюсом книги. Тож тітка віддає дівча до благодійної школи, де вона отримує освіту й стає вчителькою. Після вона потрапляє в Торнфільд до містера Рочестера. Саме з цього починається найцікавіше. Як і ви всі, я подумала, що буде типова історія кохання, і як добре,що такі сподівання не здійснилися. Кохання міс Джейн та містера Рочестера інтелектуальне, нетипове, глибинне й із великою родзинкою.

Далі сюжет набуває ознак роману: Джейн тікає з-під вінця, у містера Рочестера виявляється велика та жахлива таємниця, скитання головної героїні, нова родина й нове захоплення, знайдені родичі й багатство, пожежа й каліцтво містера Рочестера – від цього читач затамовує подих. Фіналом же є перемога кохання: не дивлячись на каліцтво Рочестера, Джейн повертається до коханого.

За романом знято також багато фільмів. Остання екранізація 2011 року є  гарним доповненням до вашого особистого уявлення, складеного від прочитання книги.

За структурою рецензії, я мусила б дати свою оцінку твору. З 10 можливих балів я би поставила 20. Для мене «Джейн Ейр» стала новим ковтком маленької казки, проте життєвої! Там немає ніяких натяків на вульгарність, головні герої не відзначаються великою зовнішньою красою, але вони повні зсередини!  Це історія про кохання крізь час, зневагу, біль та зовнішні фактори. Саму ж книгу можна розібрати на цитати й стати з їхньою допомогою власником популярного пабліка в соціальних мережах.

Фото: readmanga.ru

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Анастасія Холод