Права за сало, або Як купити водійське посвідчення в Запоріжжі

«Посвідчення водія придбав і хабар заплатив великий, коштів не шкода, адже на цьому я зекономив час і нерви», – розповів нам студент Володимир.

На сьогодні пошукові системи в інтернеті завалені пропозиціями отримати права швидко та без зайвого клопоту. Кореспонденти сайту «Пороги» із вигаданою легендою зв’язалися з однією фірмою, що робить права на замовлення. З’ясувалося, що посвідчення водія ми отримаємо через п'ять робочих днів після сплати відповідних коштів: за категорію А – 3200 грн, В – 3500 грн, С – 4000 гривень.

Клієнт повинен повідомити замовнику своє прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, прописку, ідентифікаційний код і надати фото відповідного формату. Фірма висунула свої умови співпраці в двох варіантах: перший – внести завдаток в розмірі 1000 гривень, а решту сплатити  після того, як права будуть на руках. Інший спосіб – без завдатку, але як тільки замовлення буде готове, виконавець відправляє відеозвіт про водійське посвідчення замовника в гарній якості, й лише після того, як вся сума буде покладена на рахунок, права потраплять до власника поштою.

«Порогам» повідомили, що права будуть видані Київським МРЕО. Але відповідно до законодавства водійське посвідчення має  видаватися за місцем прописки! Таку ситуацію у фірмі пояснили тим, що права видадуть за місцем тимчасової реєстрації: «Все законно, просто запит в ДАІ за місцем проживання відправити «забудуть», а в усьому іншому той самий документ, ніякої різниці. Можете спокійно їздити», – запевнив нас співробітник фірми Максим.

Щоб дізнатися альтернативні шляхи відповідно до законного навчання та з’ясувати, скільки тривають та коштують курси в Запоріжжі, ми звернулися до однієї з місцевих автошкіл, де нам повідомили, що навчання триває два місяці, категорія А коштує 1000 грн, В – 1500, і категорія С – 2000 грн. Після закінчення водійських курсів, потрібно пройти ще два кроки до мети: скласти іспити в ДАІ та заплатити 300 гривень за саме посвідчення. В підсумку ви отримуєте водійське посвідчення, екзаменаційну картку, свідоцтво про закінчення автошколи та медичну довідку і – з цього моменту ви законний водій.

Коли ви купуєте права, ніхто не запитує, чи знаєте ви правила дорожнього руху, чи вмієте водити автомобіль і чи зможете відрізнити газ від гальм.

Насамкінець трохи статистики: за даними ДАІ ГУМВС України в Запорізькій області, за 2012 рік у регіоні сталося 6672 дорожньо-транспортні пригоди, в наслідок яких 232 особи загинуло і 1295 травмувалися. Основними причинами таких пригод стали порушення правил маневрування, недотримання дистанції, перевищення безпечної швидкості руху, порушення правил переїзду перехресть.

Опитування на сайті ДАІ показало, що найчастішою причиною зупинки автомобіля працівниками ДАІ є порушення Правил дорожнього руху.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Анна Анісімова