Парк «Дубовий гай», розташований у самому центрі старої частини Запоріжжя, навряд чи можна назвати центральним парком міста: дерева поступово всихають та вирубуються під забудови, а біля парку утворилося звалище будівельних відходів, яке привертає увагу бродячих тварин.
Замість зелених насаджень, нові господарі земель «вирощують» будинки, які потім перетворюють на котеджі або розважальні заклади. За словами керівника комунального підприємства «Дубовий гай» Володимира Захарова, всі нові будівлі мають приватних власників, тому дирекція не може регулювати їхню діяльність. Розкішний іспанський готель-ресторан, побудований у самому серці парку, на початку планових проектів був презентований запоріжцям як майбутня спортивна школа. Спортивної школи так ніхто й не побачив, та зелених насаджень, які росли на місці забудови, не повернути.
Думки жителів міста, котрі мешкають в прилеглих до парку будинках, про доречність будівництва готелю розділилися. Одна частина опитаних шкодує за знищеними деревами, інші вважають, що нові культурно-розважальні установи привернуть увагу відвідувачів.
Власник житлової забудови по вул. Оріхівська бухта навряд чи враховував інтереси запоріжців, коли самовільно займав наділ на землях рекреаційного призначення. Держінспектори з контролю за використанням і охороною земель виявили це порушення наприкінці 2011 року, порушника змусили сплатити 8,1 тис. грн. На сайті Головного управління Держземагентства в Запорізькій області 20 квітня 2012 року опубліковано новину про те, що матеріали перевірки направлені до прокуратури. Однак, у відповіді на офіційний запит, прокуратура Запорізької області зазначила, що не отримувала жодних матеріалів щодо самовільного заняття земель парку «Дубовий гай» та не перевіряла дотримання вимог земельного законодавства в квітні минулого року.
«Забудова парку – це, в першу чергу, вирубка дерев та засмічення території, що негативно впливає на ґрунт. Будь-які дерева, лісові насадження, рослини мають санітарне значення, вони поглинають вуглекислий газ, виробляють кисень та покращують газообмін. Дерева мають можливість вбивати хворобостворюючі організми, які виникають саме в місцях масової забудови й бруду», – повідомила доцент кафедри загальної екології та зоології ЗНУ Галина Дударева.
Однак ще зарано робити песимістичні прогнози. За ініціативою міського голови у 2012-2013 рр. відбувається реорганізація парків – закуповують нові атракціони, будують ігрові майданчики та озеленяють паркові зони.
Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Майя Грабчак, Владислава Земляна, Анастасія Самусь, Сергій Шкрьобка