Мільйонні виграші в лотереї: Реальність, посмішка Фортуни чи випадковість

Інтернет буяє новинами про те, як хтось виграє в лотерею шалені суми. Одна з останніх новин розповідає про американця, що знайшов на кухні квиток, який приніс його сім’ї 4,85 млн. доларів. Дружина Рікардо Сересо (так звати чоловіка) хотіла викинути знайдений непотріб, коли прибирала, але на всяк випадок попросила чоловіка перевірити квитки. Більшість виявилися «порожніми», та один все ж таки став щасливим.

Є також повідомлення про собаку, який допоміг господарю та його друзям виграти мільйон. Коли компанія прибула на заправну станцію, собака закрився в машині, а його хазяїн (Стів Хьюз) не міг відкрити дверцята. Стів хотів придбати квиток в іншому магазині, але довелося на станції. Собака врешті відкрила машину, й вони змогли поїхати додому, де потім виявилося, що той квиток приніс Хьюзу та його 33 приятелям, з якими вони разом грають в лото, – ong>1 млн доларів (близько 660 тис., враховуючи податок).

Минулого року поталанило молодому американцю, що виграв у лотереї «Тисяча доларів на тиждень до кінця життя», шанси в якій стати володарем виграшу зводяться до 1 на 8 мільйонів.

У квітні цього року в Німеччині чоловік (ім’я не розголошується) виграв найбільший джек-пот за всю історію країни – 46 млн євро.

СКІЛЬКИ ГРОШЕЙ НЕ ДАВАЙ, ЇХ ВСЕ ОДНО МАЛО

За допомогою таких виграшів у деяких людей покращується життя: хтось купує нерухомість, хтось – машину, хтось віддає борги, навчається за виграні кошти тощо. Але інколи велика сума грошей може звести з розуму.

Так, виграш 13 млн доларів у лотереї зруйнував життя одного британця. Він витрачав гроші на останні марки БМВ, коней, ложу на стадіоні футбольного клубу, при цьому постійно потрапляв до рук шахраїв, що відбирали в нього значні суми, й врешті розлучився з дружиною, з якою прожив 27 років, і помер у 58 років внаслідок серцевого нападу.  

А от українець з Івано-Франківська, що виграв 3,5 млн гривень, вважає що це не гроші, особливо в столиці, куди він переїхав, купив квартиру, «Фольцваген», будинок і дачу, а зараз подорожує Україною.

ДЕКІЛЬКА ФАКТІВ ІЗ ІСТОРІЇ ЛОТЕРЕЇ

За матеріалами газети «Сегодня» відомо, що перший розіграш в УРСР відбувся у 1971 році. За допомогою «Спортлото», до речі, зібрали 70 відсотків від всієї суми на проведення Олімпіади-80 (виторг склав 466 млн рублів).

Також на доходи, зібрані через лото, побудували школу спортивної майстерності в Києві, тенісні корти та реконструювали центральний стадіон (НСК «Олімпійський»). Коли популярність лотереї стала падати, на соцзамовлення (про це каже син сценариста Владлена Бахнова) зняли фільм «Спортлото-82». І, як результат, вже в 1983 році продажі квитків зросли вдвічі.

В Америці також зняли декілька серіалів про лотерейні квитки, зокрема «Lottery Ticket» (2010), який має чудовий слоган: «Перемога – це тільки початок. Вижити – це вже інша історія». Сюжет в тому, що простий хлопець виграє в лотерею 370 млн доларів, і всі хочуть забрати в нього це «щастя». Йому треба прожити три дні й тільки після цього отримати виграш.

ЯК ВИГРАТИ ДЖЕК-ПОТ: ВЕЗІННЯ, МАТЕМАТИЧНІ ПІДРАХУНКИ ЧИ НАПОЛЕГЛИВІСТЬ

Існує безліч порад, як виграти джек-пот. Кожен намагається придумати свою систему, вивести конкретну формулу, але поки ніяких значних результатів немає. На хоч який-не який виграш, кажуть, піде кілька тижнів, а може й років. Наприклад, Даг Майрок, розробив свою систему (кожні вихідні ставив одну й ту саму комбінацію), чекав 17 років, щоб вона спрацювала! Врешті він виграв 31,4 млн доларів.

Ви можете читати книги з теорії вірогідності, вивчати статистику виграшних комбінацій, але доктор фізико-математичних наук Петро Задерей вважає, що в системі гри в лото навряд є якась логіка. Теорія ймовірності говорить, що число, яке випадає на лототроні, – випадкова величина, що не піддається математичному аналізу. Ніяких закономірностей тут бути не може, тільки випадок, адже ймовірність – один гравець на кілька десятків мільйонів.

Нумерологія радить обирати щасливі дати або дату свого народження. А український ведучий програми «Суперлото»  Юрій Кот розповідає історію про жінку, яка обрала найнещасливіші дати свого життя й виграла при цьому крупну суму, яка врятувала її від депресії та безнадії.

Зустрічаються навіть такі «мудрі» поради: бадьоро йдіть купувати квиток, одягайтесь лише в темний одяг, речі не повинні бути яскравими або в горох чи смужку, не прикрашайте себе золотом або сріблом, перед тим, як грати їжте м'ясо, фрукти й ні в якому разі часник!

Ще один спосіб – візуалізація виграшу, який демонструється у відомому фільмі «Секрет». Психологи  запевняють, що якщо б люди реально оцінювали свої шанси на перемогу, вони ніколи б не придбали лотерейний квиток.

Через велику кількість новин про виграші, рекламні слогани «Це можете бути й ви!», люди думають, що в них набагато більше шансів виграти, ніж програти, оскільки про людей, які не отримують виграш, нічого не кажуть.

ПОРАДИ ЩАСЛИВЧИКАМ-МІЛІОНЕРАМ: ЯК НЕ ЗІЙТИ З ГЛУЗДУ ВІД ГРОШЕЙ

Психологи дають поради й щасливчикам-міліонерам. Зокрема, варто перечекати, поки пройде ейфорія від виграшу, й надалі вести звичний спосіб життя, не залишати роботу, продовжувати ставити цілі, стежити за власними думками й вчинками.

«Важливо розуміти, що гроші самі по собі щастя не приносять, – коментує фахівець психологічного центру «ALTERA» Катерина Трощенко, – навпаки, можуть принести неприємності. Людина в такій ситуації втрачає адекватність сприйняття, чим користуються шахраї. Пам’ятайте, що на виграші життя не починається й не закінчується!».

Фото: lenta.ru, ricardo.com.ua, ubr.ua, vazhno.ru

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Євгенія Науменко