На 22-річчя Державного Українського Прапора Запоріжжя стало жовто-блакитним

Тисячі жовто-блакитних стрічок роздавали запоріжцям від проспекту Металургів до площі Маяковського 23 та 24 серпня. Сувеніри вручали всім бажаючим. Так громадська організація «Українська Справа» відсвяткувала День Українського Прапора та День Незалежності України.

«Наша організація займається просвітянськими заходами для підняття почуття патріотизму та виховання молоді. Таким чином ми намагаємося реалізувати своє гасло: «Творимо український світ». Наше сьогоднішнє завдання – зробити Запоріжжя жовто-блакитним та подарувати святковий настрій усім громадянам! За два дні ми роздамо 3100 стрічок з українським двокольором», – розповів голова організації «Українська Справа» Ігор Артюшенко.

Сучасні підручники переконують, що поєднання синього та жовтого на нашому стязі виникло за князівських часів. Але геральдисти заперечують це. Перші прапори дійсно з’явилися за часів Київської Русі, однак тоді їхні кольори були різноманітні: білі, блакитні, червоні й серед них жодного синьо-жовтого. Отже, міф про кольори Володимира розпадається.

Вперше таке поєднання кольорів на нашій землі засвідчили польські історики. Це сталося 1450 року, коли об’єднані сили Литви та Польщі виступили на вирішальних бій з хрестоносцями Тевтонського ордену. Перемога була за поляками, однак найбільше у цій битві вирізнилися воїни під жовто-блакитним Леопольським прапором. Жовтий лев на синьому тлі був гербом Львова. Після цього прославлені кольори стали з’являтися й на козацьких корогвах, а згодом, впродовж віків, перенісши багато комбінацій, стали державним прапором, яким ми знаємо його сьогодні.

24 серпня 1991 проголосили Акт про прийняття незалежності України, й над будинком Верховної Ради піднявся жовто-блакитний прапор.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Марина Ботнарева
Фотоальбом