У 2013 році зросла кількість нападів на журналістів з боку силовиків

У 2013 році зросла кількість нападів на журналістів із боку силових структур та приватних осіб. Про це свідчить аналіз стану порушення прав журналістів в Україні, який провела низка журналістських організацій.

За перше півріччя 2013 року кількість фізичних нападів зменшилася, а кількість перешкоджань залишилася на тому ж рівні. Фізична агресія залишається на високому рівні – у липні зафіксовано 10 випадків нападів, у серпні – 5.

За січень-липень 2013 року зареєстровано 117 справ за 171 статтею КК «Перешкоджання професійній діяльності журналіста». При цьому лише три справи скеровано до суду.

Журналістські організації передали до Міністерства внутрішніх справ та Генпрокуратури заяву з інформацією про скоєння злочинів стосовно журналістів і вимагають від силовиків притягнення винних до відповідальності.

«Сьогодні ми подали до МВС і Генпрокуратури заяву, в якій виклали факти нападу на журналістів. Ми вимагаємо реакції та покарання винних», – розповіла виконавчий директор Інституту масової інформації Оксана Романюк.

Джерело: Українська правда

Фото: www.radiosvoboda.org

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Пороги