У Запоріжжі відкрили перший скульптурний пленер

Відкриття пленеру за участю скульпторів із різних регіонів України відбулося 10 вересня на площі Маяковського. Урочисті заходи супроводжувалися виступами представників міської влади та творчих колективів Запоріжжя.

На мітингу, присвяченому відкриттю проекту, виступили запорізький міський голова Олександр Сін та начальник управління культури і мистецтв Запорізької міської ради Ірина Черниш, які наголосили, що цей проект, що носить назву «Обереги Запоріжжя 2013 – від героїчного минулого до сьогодення», ініційований управлінням культури і мистецтв Запорізької міської ради та Запорізькою обласною організацією спілки художників України з метою сприяння культурному збагаченню Запоріжжя.

«Найголовнішим є те, що наше улюблене місто щорічно отримуватиме декілька творінь із каменю, які прикрасять вулиці, парки й сквери», – зазначив міський голова.

Також на імпровізованій сцені виступили Запорізький муніципальний театр танцю та Запорізький естрадно-духовий оркестр, які подарували учасникам урочистостей справжнє шоу.

У межах самого скульптурного пленеру, який триватиме з 10 по 30 вересня, митці з Сімферополя, Запоріжжя, Львова, Харкова та Києва працюватимуть над своїми проектами на подвірї готелю «Хортиця», а по завершенню витвори скульпторів подарують нашому місту.

Крім того, під час пленеру для митців організують екскурсії визначними місцями Запоріжжя, зокрема, островом Хортиця. Скульптори відвідають «Кам’яну могилу», музей історії запорізького козацтва та історико-культурний комплекс «Запорізька Січ».

Наприкінці урочистого мітингу скульпторам подарували диски з фото- та відеоматеріалами краєвидів міста, а директор музею історії запорізького козацтва Олександр Мірущенко висловив сподівання, що цей пленер стане для Запоріжжя доброю традицією.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Андрій Рибальченко