Atoms for Peace

На початку березня вийшла дебютна платівка експериментального електронного гурту «Atoms for Peace», записана під час трьохднівного джем-сейшену (сесії, під час якої музиканти грають без певної згоди, або підготовки). Цікаво, що кожен з учасників колективу вже відомий світу, як рок-виконавець, але це не завадило їм зробити якісний техно-альбом. До складу гурту входять: Джої Варокнер (REM), Флі (Red Hot Chili Peppers) та Том Йорк (Radiohead). Останній вже мав досвід роботи з електронними музичними інструментами. Йорк випустив успішну платівку, записану без використання будь-яких музичних інструментів, а лише за допомогою комп’ютера, ще у далекому 2006-му. Тоді цей крок ніхто не вважав сміливим, бо за словами критиків: нікого не цікавить акомпанемент, поки у пісні є нудні завивання вокаліста Radiohead.

Декілька слів про «Amok» (назва нової платівки):

В піснях переважає апокаліптичний настрій. У текстах зачіпаються такі теми, як страх перед технікою, відокремлення себе від зовнішнього світу та ненависть до грошей. Конструкція пісень базується на складних партіях бас-гітари, у той час як соло-гітара лише повторює її акорди, створюючи відлуння. У вокалі переважає тенор з використанням фальцету.

Альбом добре оцінили музичні критики (чотири з п’ятьох балів у журналах Rolling Stones та Allmusic). Платівка зайняла друге місце у Billboard Chart та п’яте місце в однойменному американському чарті.  

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Артём Курихин