На 84-му році життя помер екс-ректор ЗНУ Юрій Іващенко

Вчора, 10 вересня, пішов із життя Юрій Іващенко, який в різні роки обіймав посади ректора Запорізького державного педагогічного інституту (тепер – Запорізький національний університет) та Тернопільського педагогічного державного інституту (наразі заклад також перейменовано в  університет).

Обіймаючи посаду ректора ЗДПІ протягом 1979 – 1984 років, Юрій Васильович працював над створенням методичної, наукової та матеріально-технічної бази для перетворення інституту в університет. За час його керівництва у 1980 році інститут нагородили Почесною грамотою президії Верховної Ради УРСР, що значно вплинуло на рейтинг навчального закладу в майбутньому.

Протягом 1984 – 1990 років Юрій Іващенко працював на посаді ректора Тернопільського педагогічного державного інституту. З проголошення незалежності України в 1991 році й аж до 2006-го Юрій Іващенко – професор кафедри українознавства Запорізького національного технічного університету.

Юрій Васильович працював, поєднуючи науковий талант історика та педагога з організаторськими здібностями. Він став автором понад 100 наукових праць та семи монографій, а його внесок в освітню сферу як Тернопільського й Запорізького вишів, так і всієї України важко переоцінити.

Фото: sites.znu.edu.ua

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Андрій Рибальченко