Повернення Девіда Боуі

П’ятнадцятого січня 2013-го року англійський співак Девід Боуі офіційно заявив, що повертається на сцену після перерви у десять років. Є багато версій того, чому саме музикант завершив кар’єру у 2003-му, але найімовірніше те, що він не зміг змиритися із роллю заручника власних хітів. Люди не слухали нові пісні рокера, а вимагали класичну програму сімдесятих років. Саме тоді Девіда Боуі називали хамелеоном, бо прихильники, які неодноразово бували на концертах музиканта, не втомлювалися від одноманітного шоу, а мрійливо уявляли, яким буде B-O-W-I-E наступного разу.

Але сучасним слухачам  він запам’ятався, як автор альбому «Heroes». Кожного разу, наприкінці концерту публіка вимагали пісні з цієї платівки, які вже встигли набриднути співаку. Девід Боуі ніколи не казав цього в інтерв’ю, бо як будь-який артист, він виражає своє ставлення до навколишнього світу через мистецтво.

Концепція нового альбому – «саме сьогодні», ніби співак і не написав нічого, окрім цієї платівки, яка має назву «The Next Day». На обкладинці зображена фотографія Девіда Боуі з альбому  «Heroes», з наклеєною назвою «Новий день», яка ніби намагається стерти минуле.

Лірика стала сумнішою, навіть в порівнянні з попередніми роботами Девіда Боуі. Співак уперше презентував пісню, в якій головний герой розповідає про своє минуле, мріючи повернутись у молодість, у той час, як основними персонажами музиканта завжди були підлітки-ентузіасти. Це пісня «Where are we now?», у якій він сміливо заявляє, що люди кожен день наближуються лише до смерті, а життя – дрібниця, яка не повинна нас турбувати. Та вона не мусить приносити нам радість, бо існування – крок до смерті.   

 

Та не дивлячись на зміни у творчості британського рокера, епатаж залишився головною рисою нового образу Девіда Боуі. У кліпі на одноіменну з альбомом пісню, співак постає у образі Іісуса, який розважає еліту релігійного світу зі сцени бару. А відео на композицію "The Stars" розповідає нам історію про тіні минулого, які переслідують пенсіонера. Головні ролі у цьому дивному параноідальному кліпі виконали Тільда Суінтон та Андрей Пежич. Акторка, лауреат премії "Оскар", відома своїми ролями бізнес-вумен та злих королев. І хлопець-модель, який бере участь у показах як чоловічих, так і жіночих колекцій одягу.

 

Але пісні з нової платівки все ж таки нагадують старі дні. Вони виконанні у власному, легко пізнаванному стилі музиканта.  З використанням баритонового саксофону і ембієнт-гітари, які асоціюються у слухачів з ранніми роботами співака.

 

Девід Боуі не поїде в тур у підтримку нової платівки, і люди не зможуть не слухати нові пісні. Також вони не зможуть вимагати старі хіти, скаржачись, що раніше його концерти були цікавішими.   Цьому альбому не потрібна підтримка. 

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Артём Курихин