За виправдання Голокосту українців каратимуть позбавленням волі

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №3165, який пропонує карати позбавленням волі на строк до п'яти років за заперечення факту Голокосту. Текст проекту закону «Про внесення змін до статті 442 Кримінального кодексу України щодо посилення захисту від геноциду» опублікований на офіційному сайті ВР.

Ініціатор закону – народний депутат Сергій Фаєрмарк (фракція «Батьківщина»). Він пропонує ввести покарання за виготовлення або розповсюдження матеріалів, що містять виправдання чи заперечення факту Голокосту.

Також передбачене покарання за «спотворення інформації про масштаби Голокосту з метою публічного вираження лояльності або виправдання геноциду єврейського народу та інших злочинів проти миру і безпеки людства, скоєних під час нацистського режиму в період Другої світової війни».

За словами ініціатора законопроекту, важливими спонукальними мотивами заперечення Голокосту є неонацизм і антисемітизм: «Маніпулювання фактами історії Другої світової війни… дозволяє зняти з тих, хто причетний до геноциду, вину за гибель мільйонів євреїв і тим самим маніпулювати суспільною свідомістю шляхом реабілітації нацистського режиму», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Депутат зауважує, що порівняння Голокосту та злочинів комуністичного режиму є неможливим через унікальність Голокосту й злочинів нацистського режиму, яка полягає в їхніх масштабах і мотивації. Також автор законопроекту наголошує, що в законопроекті не йдеться про заборону історичного сумніву або безпристрасних історичних дослідженнь. Як злочин кваліфікується тільки заперечення Голокосту з метою висловлення лояльності до нацистського режиму і виправдання його злочинів.

Довідка

У 2005 році ООН прийняла резолюцію про неприпустимість заперечення Голокосту як історичної події. У вироках Нюрнберзького трибуналу йдеться про 6 млн. євреїв Європи, які стали жертвами Голокосту. У національному меморіалі «Яд ва-Шем» поіменно ідентифіковано близько 4 млн. жертв.

За різними даними, в Україні за роки німецької окупації (1941-1944 рр.) загинуло від 0,8 до 1,4 млн євреїв (більше половини всіх знищених євреїв СРСР).

У лютому 2011 року у Верховній Рад зареєстрували проект закону, який передбачав кримінальну відповідальність або штраф до 17 тисяч грн. за «пропаганду, публічне схвалення тоталітарної ідеології та практики комунізму і нацизму».

Джерело: www.istpravda.com.ua

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Пороги