Чи не знайдеться у вас запалити?

Невід’ємною частиною шкільного життя є спогади про те, як ти разом з друзями на перервах вибігав до сусіднього двору, щоб закурити та відвести душу. Так звана «кімната паління» – це маленький рай для курців, де можна палити, пліткувати,жартувати та робити ще безліч речей про які я навіть не здогадуюсь. Та й звідки мені про це знати? Я за життя жодної цигарки до рота не брала і на те були поважні причини.

            Взагалі-то нас у школі таких було двоє: дві Насті, дві хворі на астму. Звісно, така хвороба передбачає загострення кожного разу, коли дим від цигарок потрапляє у легені. І якщо у школі це питання не дуже й турбувало нас з подругою, то на вулиці, зупинках, у дворах щоразу розгорталась полеміка між моєю подругою та людьми, яким конче потрібно було «відвести душу».

            Люди, які вважають, що я ловлю кайф від того, що ви видихаєте мені дим у обличчя – ви не праві. Все ж таки, за правилами етикету, перш ніж закурити у оточуючих питаються, чи не проти вони паління у їх присутності.

            Насправді, я зовсім не заперечую щодо паління, багато моїх друзів мають таку звичку і я можу їх зрозуміти.  Для декого це гарний спосіб зняти напругу тим паче, що життя кожен день випробує нас на стресостійкість. Але знімаючи напругу, не напружуйте інших людей. Деякі від паління помирають дуже швидко.

            Від імені усіх хворих на астму, та людей, які просто не люблять, коли палять у їх присутності, дякую тим, хто на відходить у сторону, або у подвір’я, щоб там робити свої димні справи. Нехтуючи своїми легенями, ви рятуєте легені та нервові клітини інших людей.

           

            Що мене привабило у питанні «некурці проти курців» так це нова хвиля пропаганди здорового образу життя. Де усі речі, які нас оточують можна поділити на «для курців» та «для інших». Тут ніхто нікого не ображає, тут тонко натякають, що при палінні почорніють не тільки твої легені, але й дещо інше.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Незаледно від того, які ви окуляри носите: "курців" або "здорових людей", я все одно бажаю вам безмежного здоров’я!

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Анастасія Осипенко