Художник-графік Юрій Остапов провів майстер-клас для відвідувачів своєї виставки

У Запорізькому обласному художньому  музеї відкрилася виставка Юрія Остапова. Музей отримав від автора 43 живописні та 352 графічні роботи. Із вдячністю приймаючи подарунок, музей демонструє на виставці лише частку того, що тепер зберігається у його фондах.

Постійно перебуваючи в пошуках, експериментах, художник звертається до різних тем. Коло захоплень художника різнобічне – від ліричних поетичних пейзажів («Єсеніана» (1987), «Запорізькі мотиви» (1986 – 89 рр.), монументальних циклів: «Запоріжсталь» (1976 – 79 рр.), «Будівництво ЗАЕС» (1984-85 рр.) до вишуканих мініатюрних книжкових знаків.

ght: 10px;” />Із доброю посмішкою вдивляється Юрій Павлович в особливості життя відпочивальників Криму. Ритм повільний тихий, спокійний. Вони світлі, сонячні: пройняті теплотою затишні будинки, привабливі куточки. Особливої уваги заслуговують серії з зображенням архітектурних мотивів, церков та соборів.

«За освітою я художник-графік і завжди надавав перевагу саме естампу. Найцікавіші з них – серія 1978 року «Дагестанські мотиви». Вони вирізняються цільністю, лаконічністю та вдалими сюжетами характерних побутових сцен», – розповів Юрій Остапов.

Графіка художника вражає своєю легкістю, теплотою та світлом, що виникає завдяки вдалому ритму ліній, штрихів, їхній різноспрямованості, що підкреслює форми. Митець також провів майстер-клас із графіки, завдяки якому відвідувачі змогли відчути себе справжніми майстрами в цьому жанрі живопису.

Вільне володіння різними матеріалами та техніками видно й у представлених акварелях, малюнках, живописних картинах. 

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Яна Портна