Завжди вільна Шанель

 

Що таке воля? Це можливість

Не робити те, що тебе змушують робити,

Чи можливість робити те, що хочеш сам?

Коко Шанель

Нещодавно я прочитала книгу «Коко Шанель. Життя розказане нею самою». Ця жінка завжди захоплювала своїм талантом та вмінням змінювати погляди людей на моду. Вона змінила поняття «елегантність у жіночому одязі» з довгих суконь з корсетами на витончені сукні, ввела в моду жіночі брючні костюми та маленькі шляпки.

Але після того, як я прочитала цю книгу, то зрозуміла, що Коко Шанель – не лише легендарний модельєр, а ще й  неймовірна людина! З кожною сторінкою все більше захоплюєшся тим, наскільки вона сильна жінка. На її долю випало чимало випробувань і всі Шанель пройшла з високо піднятою головою. Вона взагалі була дуже гордою людиною, а ще цілеспрямованною та дійсно незалежною. Все життя Коко прагнула бути вільною від усього. Для кожного незалежність та свобода є дуже важливими, а для Шанель це стало головним у житті.

Понад усе Коко Шанель прагнула бути самодостатньою, матеріально незалежною, та вільною від будь-чого людиною. Вона не хотіла вийти заміж за шанованого у суспільстві чоловіка, та залишатись у його тіні. Шанель хотіла аби її поважали за те, хто вона є, а не за те чия вона дружина. Так на пропозицію руки та серця від Герцогу Вестмінстерського відповіла: «Герцогинь багато, а Шанель одна!». І це дійсно так.

Шанель не стала шити одяг, котрий на той час носили усі, а почала змінювати смаки суспільства. Завжди вважала, що головне – залишатись собою.

Вона не підкорилась не обставинам, не людям, ні найменшим проявам слабкості в собі. Шанель стала тою людиною, котрою хотіла. Відома, успішна, а головне – незалежна. Її почали називати Велика Шанель, котра стала іконою моди всіх часів та прикладом для наслідування.

Я б порадила прочитати цю книгу навіть тим, хто абсолютно байдужий до моди, бо вона присвячена не стільки легендарному модельєру, як сильній та надзвичайній людині. Особливо цікавим є те, що книга цілком складається з особистих записів Коко Шанель. Це не лише мемуари, а відверта та правдива історія найвеличнішої жінки ХХ сторіччя. Історія Шанель розказана нею самою.

Кажуть, що я завжди порушую правила.

Нісенітниця! Я їх не порушую, а руйную.

Навіщо мені правила, котрі не є зручними,

А ще й чужі?

Коко Шанель 

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Поліна Гавловська