Лотос Гармонії

 

«Ты когда-нибудь задумывался над тем, кто ты есть на самом деле? Кем вообще являешься в сущности своей? Ты задумывался о том, как ты воспринимаешь окружающий мир?.. Кто ты? Как ты видишь, как ты слишишь, почему ты чувствуешь, кто в тебе понимает и кто именно воспринимает? Загляни внутрь себя» (Сэнсэй).

«Лотос – це земноводна багаторічна трав'яниста рослина з довгим стеблом та великими квітами, що в діаметрі сягають 30 сантиметрів. У листків лотоса є цікава особливість: вони покриті особливим восковим шаром і тому не мокнуть у воді. Квіти лотоса, до речі, завжди повернуті до сонця, адже у нього є так звана зона реагування, яка і «ловить світло»… Ось так про цю чудову квітку можна продовжувати дуже довго, але сьогодні ми розглянемо Лотос як символ Душі, Любові та Гармонії, яким він являється для героїв книги «Сенсей» Анастасії Нових.

Твори Анастасії Нових вже стали відомими серед багатьох читачів Росії та України. Особливу увагу її творчості приділяє київське видавництво «Лотос», що спеціалізується власне на езотериці. Головна особливість творчості цієї письменниці полягає у тому, що кожен може знайти у творах щось суто особисте та індивідуальне.

Книжка «Сенсей» складається з чотирьох томів. Написана вона на основі заміток із особистого щоденника десятикласниці й відображає події літа 1991 року. Оповідь ведеться від першої особи. Головна героїня у свої шістнадцять років стикається лицем зі смертю, оскільки лікарі ставлять їй страшний діагноз – рак головного мозку. Дівчина дуже важко переживає таку новину, але знаходить у собі сили жити далі: «Если кадый день использовать плодотворно, то они заменят мне целую жизнь». Вона постійно перебуває у пошуку відповідей на вічні запитання про сенс буття, призначення людини у цьому світі, безмертя душі й саме на цьому етапі свого життя вона зустрічає Сенсея (Вчителя), який виявився тренером зі східних боїв. Саме опис цих тренувань лежить в основі усієї книги. Але Сенсей вчить своїх вихованців не лише фізичним вправам та медитаціям, а й допомагає їм заглянути в свою душу, пізнати свою істинну суть (для цього він вчить їх спеціальній духовній техніці «Лотос»). Учитель стає для своїх учнів та нашої героїні справжнім наставником й опорою. Уся книжка пронизана його повчаннями та афоризмами. І що цікаво, виклад матеріалу подається ненав'язливо, тобто інформація тобі викладаэться, а тобі вже вирішувати сприймати її серйозно чи ні. До тогож вся книжка пронизана дійсно добрими та веселими жартами, що викликають щиру посмішку.

До речі, цікаво, що ім'я головної героїні ми так і не дізнаємося, впродовж книжки вона називає себе «особою», це говорить про те, що всю книжку вона шукає своє істинне «Я» як Людини у справжньому розумінні цього слова. Для цього вона упродовж всього часу «зрощує» свій власний духовний «Лотос».

Ця книга може стати помічником та повадирем по життю для кожного з нас. Тож, якщо вам стане сумно просто відкрийте її й посміхніться разом з її героями в обличчя ілюзорної буденності нашого життя.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Юля Буревич