Веббер – історія чи сьогодення ?

У неділю, 13 жовтня, пройшла передостання гонка формульного сезону 2013, що за сумісністю є однією з останніх гонок для справжнього, без перебільшень, ‘’гуру’’ цього спорту – Марка Веббера. Звісно, що формула не втрачає рейтингів, оскільки до неї з року в рік приєднуються нові, молоді та амбіційні, буквально, юнаки, але вже світові чемпіони, навіть у свої 20 років. Що коштує тільки той ‘’атомний вибух’’ ‘’формули’’  – Себастьян Веттель, німецький гонщик, та, до речі партнер Веббера по команді? А надія всієї Франції – Роман Грожан? А невмируща ‘’Скудерія’’ з її стабільними чемпіонами Алонсо та Массою? Сумнівів щодо успішності формули-1 не виникне принаймні найближчі 15 років, але цей спорт дійсно втрачає легенд, які із стану діючих чемпіонів переходять лише до формульної історії. Куди подівся вже старий Барікелло? А де зараз кумир мільйонів, та справжній ‘’Беспечный ангел’’ Міхаель Шумахер? Протягом десяти років він не мав собі рівних, та буквально переписав історію ‘’Фераррі’’, навічно залишившись у наших серцях як ‘’червоний’’ символ ‘’Формули-1’’ та автоспорту в цілому.

Саме для мене історія Веберра цікава тим, що, досить прикро дивитись на те, як згасає цей спортсмен. Окрім того, що він є моїм улюбленим учасником ‘’спорту мільйонерів’’, Веббер і досі залишається одним з найсильніших гонщиків у світі, що підтверджує остання гонка у Японії, в якій він прийшов другим, не випередивши лише свого партнера по команді – суперзірку Веттеля. Але, все одно, у своєму то віці, показувати такі результати це просто щось неймовірне. І якщо хтось думає, що такий вид спорту не потребує особливих фізичних навантажень – то він цілковито помиляється. Постійні перевантаження, як у справжніх космонавтів, близько півторагодинне напруження всього тіла, а чого варті тільки ті постійні перельоти? Та годі вже й казати про найбільший ризик цього спорту, з багатьма прикрими прикладами, та навіть смертями.

Як не банально, але, як казав лідер гурту ‘’Нірвана’’ Курт Кобейн: ‘’…будучи летючою зіркою, краще згоріти ніж згасати…’’. І річ у тім, що австралієць Веббер розуміє, що на наступний сезон ‘’Ред Булл’’ підписав контракт з іншим гонщиком, який стане новим партнером Веттеля, й він не має майбутнього у цьому спорті, та він все одно викладається на повну і приносить великий, та незнаний ще до цього успіх своїй команді. І не дивлячись на постійні суперечки з німецьким партнером, він досі демонструє вищий клас, та не складає рук, і, буквально, змушує глядачів захоплюватись цим спортом. Як на мене – це величний гонщик ‘’Формули’’, якого дійсно прикро та сумно втрачати, але як не як ми повинні його відпустити…

Тож раджу всім подивитись наступне гран-прі, яке буде проходити у Барселоні, оскільки ми всі маємо останній шанс спостерігати за величним спортсменом нашого покоління!

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Ценцура Костянтин