Витівки дядечка Сема

Нещодавні скандали із Едвардом Сноуденом, Ангелою Меркель та взагалі усією Європою та США різко погіршили відносини між ЄС та Америкою, і, фактично, показали світовій спільноті Уотергейт № 2, тільки тепер вже не на внутрішньому, а на світовому рівні.

Після сенсаційного відкриття молодого американського журналіста, та викриття Німеччиною американського шпигунського обладнання задля прослуховування канцлера, американське посольство офіційно вибачилось перед Європейським Союзом (зокрема перед Іспанією та Німеччиною), за те, що протягом останніх років прослухало близько ста мільйонів телефонних дзвінків урядових осіб. Чинний Президент США Барак Обама, не міг не оминути ці події, і, загальним чином, прокоментував їх як ‘’міри безпеки та застережень’’, але визнав хибність американського уряду.

Після зими 2009-го, та обрання Барака Обами почесним 44-м Президентом Сполучених Штатів, здавалось, що всі його ліберальні мотиви та кампанії ‘’покращення’’ раз і назавжди покладуть край сумнівному іміджу могутньої держави, здобутого його попередником, Джорджом Бушем-молодшим. Новообраний Президент відразу ж пообіцяв покінчити з агресією і тероризмом, та вивести американські війська із близького сходу, він був чітко направлений на фронт зближення з Європою, та говорив, що насильницька окупація Перської затоки та Сектору Газу не є метою американців… І що ми бачимо? Нещодавні події в Сирії ще раз довели, що як не крути США має свої інтереси в арабській нафті, бо ж, згодьтесь, дещо дивним виглядає факт такого ‘’захисту’’ сирійського населення від влади. А чи політично коректним виглядає ось таке, у прямому сенcі, ‘’зближення’’ з Європою? Як на мене то це гарний ляпас Європейському Союзу від могутнього ‘’дядьки Сема’’, та, знову ж таки, гарна можливість Європі переглянути своє ставлення до ‘’ліберальної’’ Америки, та її ‘’миротворчого’’ НАТО…        

На мою думку, зараз Сполучені Штати – це вже така могутня та міцно збудована політична, економічна та соціальна ‘’піраміда’’, яку не зможе змінити ні один обдарований політик, навіть, якщо він буде не корінним американцем, а, наприклад, сином Кенійського студента та білої американки. Тож, можливо, задумаємось, що стоїть за повсякденними, та такими звичними для нас лейблами ''Coca-Cola'', ''Nike'', ''Apple''… Просто країна-виробник США? Чи, можливо, величезна та нездоланна імперія зла та обману?.. 

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Ценцура Костянтин