Запоріжжя – це місто, в якому хочеться жити!

«Як тебе не любити, Запоріжжя моє?» – перефразувавши відомі слова Дмитра Луценка сказав би, мабуть, кожен запорожець. 243-тя річниця з дня заснування міста співпала з 70-тиріччям визволення його від німецько-фашистських загарбників. Від 5 аж до 13 жовтня відбувалися заходи, присвячені рідному Запоріжжю, щоб проявити любов і повагу до його історії.

Урочисте відкриття Покровського ярмарку поклало початок святкуванню. Тут тобі і страви гарячі, і пісні українські, і танці запальні. Чого тільки не було на столах сучасних купців із різних куточків України. Цього року на виставковій площі розмістилося понад 150 підприємств та організацій, приватних підприємців та народних майстрів, котрі демонстрували не просто товари домашнього вжитку, а здебільшого справжні шедеври.

Покровський ярмарок – символ єдності і гостинності. І з кожним роком Запоріжжя це демонструє.

Історію необхідно знати, тому логічним продовженням стала військово-історична реконструкція боїв за визволення Запоріжжя в жовтні 1943 року. Більше 600 реконструкторів із різних країн світу, техніка довоєнних часів, літаки, танки, кулемети, мотоцикли та багато іншого перенесли людей у ті страшні і в той же час визначні часи нашої історії. До того ж ця реконструкція потрапила в книгу рекордів України. От що значить, могутнє Запоріжжя!

І на останок заключним дійством цієї феєрії став концерт за участі відомих українських артистів на площі Фестивальній. Лісапєдний батальйон, Влад Дарвін, Альоша, Тіна Кароль та Софія Ротару дарували жителям та гостям міста своє натхнення. І таким собі подарунком для Запоріжжя став виступ фіналістки шоу «Україна має талант» Тетяни Гашициної, чиє красномовне мовчання вразило всіх. Малюнки піском у її виокнанні змусили кожного з нас задуматися над минулим і майбутнім свого народу.

 А колись все починалося з Козацької Січі – могутньої і непереможної. Тепер же ми стоїмо на цій землі, землі наших славних прадідів – незалежні і повні сил творити нову історію.

Бо Запоріжжя – це місто, в якому хочеться жити.

 

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Каріна Сіренко