«З усіх втрат втрата часу найтяжча»

«З усіх втрат втрата часу найтяжча»

Г. Сковорода

Якщо я у вас запитаю:

-Що Ви найбільше  боїтесь втратити?

То більшість відповість: родичів, гроші, здоров’я і багато іншого. Прозвучить все, крім одного. Крім часу.

Від народження нам дається певний відрізок часу. Секунда за секундою стікають в нікуди і їх вже не повернути. Все в нашому житті має свою цінність. Абсолютно все. Життя бере у нас найбільшу вартість за кожен подих, ми розраховуємся часом. Якщо гроші можна заробити , здоров’я ,якщо і не відновити , хоча б покращити, то час не повернути . Дуже часто можна почути від літніх людей : "На годину спізнишся — за рік не доженеш".  
Час не можна законсервувати, або купити , не можна виростити , як рослину, або відмотати назад. Дужа часто його не вистачає. Чим старше ми- тим менше часу. Забуваючи про час, ми живемо у вихорі подій, справ, успіхів і невдач, і він нагадує нам про себе іноді дзвінком будильника, або відірваним листком календаря.
Якщо не можна повернути час, то є  можливість його прожити так, як говорить мудрий вислів: «Життя дається нам усього лише раз. І прожити його треба так, щоб не було соромно за даремно минулі роки». Українські письменники, поети своїм життям доводять нам, що не можна витрачати час на пусті, непотрібні справи. Сосюра закликає:

 Працювати! Працювати безумовно!

Кожній хвилі нема вороття!

Ні! Я зовсім іще не заповнив

Золотої анкети життя.

 Це свідчить, що люди повинні берегти кожну секунду, бо "велике щастя — жити", але, нажаль, воно може перерватися, а треба встигнути все зробити.

Ще одним доказом ,що час є головнішою цінністю ,може бути байка.
Один бізнесмен зібрав собі великий капітал, який складав 3 000 000 доларів. Він вирішив, що візьме рік відпустки, щоб відпочити в задоволенні. Але не встиг він прийняти це рішення, як його відвідав Янгол Смерті. Бізнесмен дуже злякався, та вирішив будь-яким способом умовити Янгола Смерті продати йому трохи часу.

— Продай мені 3 тижні життя, і я віддам тобі 1/3 свого капіталу, 1 000 000 доларів, — запропонував бізнесмен.

Але Янгол Смерті відмовив йому.

— Гаразд, залиш мені 2 тижні життя… Я віддам тобі 2/3 своїх грошей,2 000 000 доларів.

Янгол знову відмовив.

— Гаразд, продай мені тільки 1 день, щоб я зміг насолодитися красою цієї землі, обійняти дружину, дітей, яких уже не бачив дуже давно… Я віддам тобі все, що маю: 3 000 000 доларів.

Янгол відмовив.

Тоді чоловік спитав, чи може Янгол Смерті дати йому декілька хвилин, щоб він зміг написати прощальний лист? Янгол погодився.

Чоловік написав: «Правильно використовуйте час, який вам відведено для життя. Я не зміг купити навіть години за 3 000 000 доларів. Перевірте, чи все, що Вас зараз оточує, справді має цінність?»

Для того, щоб зрозуміти цінність одного року, поговоріть зі студентом, який не склав вступних іспитів. Для того, щоб зрозуміти цінність одного місяця, поговоріть з матір'ю, яка народила недоношену дитину. Для того, щоб зрозуміти цінність одного тижня, поговоріть з редактором щотижневої газети. Для того, щоб зрозуміти цінність однієї години, поговоріть із закоханими, які очікують зустрічі. Для того, щоб зрозуміти цінність однієї хвилини, поговоріть з людиною, яка спізнилася на поїзд. Для того, щоб зрозуміти цінність однієї секунди, поговоріть з тим, хто тільки що мало не потрапив в автомобільну аварію. Для того, щоб зрозуміти цінність однієї мілісекунди, поговоріть зі спортсменом, який здобув срібну медаль на "Олімпійських іграх". Кожна секунда у Вашому житті – на вагу золота! Вчора – вже ІСТОРІЯ (минуле). Завтра – ще ЗАГАДКА (майбутнє).

Сьогодні – це ПОДАРУНОК.

Якщо ти все втратиш, в тебе залишиться тільки час.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Диана Токмань