Вказівки дилетантів

На минулих вихідних мені довелося відвідати рідне місто. Батьки, знайомі, найкращі друзі, як то вже давно ведеться, ледь не розривали мене на десятки окремих частинок, змагаючись за кожну краплину часу. І так вийшло, що найкраща подруга витягнула мене в кіно.

Поки їхали – трохи не посварилися, вибираючи, власне, фільм на який зібралися. Досягнули згоди мі у цій справі вже у залі очікувань одного з найкращих кінотеатрів нашого міста, переглянувши декілька трейлерів. Обравши кіноленту, ми, звісно, «полізли в інтернет» – почитати відгуки інших глядачів. Вже після першої сторінки йти саме на цей фільм перехотілося:

«Ставлю двійку тільки за спецефекти. Якщо ви прочитали книгу – фільм виявиться повною нісенітницею. Забагато епізодів викинули. На фільм йти не раджу»

«Якщо ви не читали книгу – не зрозумієте й фільму! Як можна таке знімати. В жодному разі не йдіть»

«Тупе кіно для дітей. Якби я мав можливість повернутися у часі – не пішов би на цю казку»

Та й подібних цим негативним коментарям було не мало. Два-три позитивні відгуки на декілька сторінок особливої надії не викликали. Але подруга намертво вчепилася саме в цей фільм, і я зрозуміла – доведеться йти. І знаєте що? Не пошкодувала жодної хвилини, проведеної в невеликому, але затишному кінозалі.

Починати можна з того, що сам по собі фільм «Гра Ендера» знятий дуже якісно, і під час перегляду виникає ефект «занурення у гру». Комп’ютерну гру. Можу погодитися із загальною думкою – фільм більше підійде саме підлітковій верстві суспільства, але й багато «дорослих», якщо можна так виразитися знайдуть в цій картині щось цікаве для себе. Вразила кількість спецефектів. Одразу видно в які роки вийшла «Гра», адже можливості й сучасні технології використані режисерами на повну. Але не тільки це приносить фільмові популярність, й немаленька така популярність, попри усім негативним відгукам.

«Гра Ендера» – не звичайна, заїжджена фантастика. Навчальний стиль сюжету – те, що режисерам вдалося перенести від автора.  А всі ті відгуки – лише поверховий погляд дилетантів, які мислять однобоко та ще й іншим ці «бока» нав’язують.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Ліза Матюхіна