Запорізький перинатальний центр: 94-мільйонна вартість і пацієнти з січня в кращому випадку (ІНФОГРАФІКА, АУДІО)

Офіційне відкриття вистражданого перинатального центру в Запоріжжі відбулося 14 листопада. Масштаби виконаної роботи вражають не менше, ніж кількість нулів у бюджетних чеках. Привітати запоріжців із виконанням плану національного проекту «Нове життя» приїхали гості з самого Києва на чолі з Віктором Януковичем. Однак довгоочікуване відкриття виявилося лише на паперах, а от з першими прийомами молодим мамам доведеться зачекати.

Скандали, які супроводжували будівництво перинатального центру в Запоріжжі, почалися ще під час вибору фірми-підрядчика. Згідно з інформацією, опублікованою на сайті облдержадміністрації, у вересні 2012 року Управління капітального будівництва Запорізької облдержадміністрації уклало угоду з ТОВ «Рубикон Трейдинг» на реконструкцію Запорізького обласного перинатального центру вартістю 53,70 млн. грн. Невдовзі журналісти порталу «Ні корупції!» повідомили, що тендер серед підрядчиків провели за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника». Можновладці одразу ж поспішили пояснити, що непрозора схема тендеру зумовлена нагальною потребою початку будівництва, мовляв, у регіоні спостерігається нестабільна ситуація з показниками дитячої та материнської смертності.

Цікаво, що керівників ТОВ «Рубикон Трейдинг» уже не вперше звинувачують у незаконному отриманні прибутку. Торік прокуратура Дніпропетровської області порушила кримінальну справу стосовно посадових осіб компанії через завищення обсягів робіт і вартості послуг. Правоохоронці виявили, що протягом 2010-2011 років ТОВ «Рубикон Трейдинг» неодноразово складали й видавали неправдиві офіційні документи, в яких завищували обсяг і вартість фактично виконаних підрядних робіт, чим завдали Дніпропетровскій обласній дитячій лікарні збитків на суму понад 650 тис. грн. Але навіть такі сумнівні факти не стали на шляху угоді між фірмою-підрядчиком та запорізькою владою. Можливо, через те, що ТОВ «Рубикон Трейдинг» відносять до групи «Приват» та українського мільйонера Ігора Коломойського.

БУДУЄМО РАЗОМ

За період будівництва запорізькі очільники не втомлювалися навідуватись до об’єкта та перевіряти якість виконаних робіт. Із кожним наступним візитом збільшувався не лише ступінь готовності, але й суми витрат на «найкращий» перинатальний центр країни. Початковий кошторис передбачав 50,5 мільйонів гривень, із них 38  мільйонів складали бюджетні гроші, 4,5 мільйони подарував благодійник Пінчук, а решта суми пала на плечі обласного бюджету. Пізніше в облдержадміністрації почали стверджувати, що кошторис будівництва центру становить 72 мільйони гривень, тобто на 22 мільйони дешевше від останніх даних. Станом на жовтень поточного року сума збільшилася аж до 94 мільйонів гривень, з яких 17 мільйонів складала вартість сучасного медичного устаткування. До речі, яке саме додаткове обладнання – в документації не зазначено.

В інтерв’ю «Економічні правді» голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів стверджує, що в середньому на 110 мільйонів гривень можна збудувати чотири перинатальні центри. Вочевидь, запорізьким матусям варто очікувати на справжнє європейське обслуговування, якщо у фінансуванні запорізький центр пережене столичний, на який, до речі, витратили 5,3 мільйони гривень, пишуть на офіційному сайті агентства з інвестицій та управління національними проектами України.

ХВАЛЯТЬ, МАМО, ЛЮДИ НАС

Будівництво перинатальних центрів по всій країні проходить під патронатом Президента, а тому кожен об’єкт обов’язково відкривають у його присутності. Така прискіплива відповідальність Віктора Януковича ввижається безглуздою, якщо взяти факти того, що відкриття будівлі в Кіровограді відкладали через «зайнятість» Президента важливішими справами. Так сталося й із запорізьким перинатальним центром. На телефоний дзвінок від журналістів нашого порталу після відвідин Президента ніхто в центрі так і не відповів. На щастя, більше інформації нам вдалося дізнатися в облдержадміністрації. Там розповіли, що перинатальний центр зможе прийняти перших відвідувачів лише в січні 2014-го – й такі строки поки є лише орієнтовними.

Заголовне фото: zp.vgorode.ua

 

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Костянтин Андрєєв, Анастасія Кучер