Друкованна чи електронна?

 

В наш час дуже поширеним стало використання електронних книжок. Звісно, це зручно, адже така книжка не займає місця у сумці читача, не додає їй ваги й таку книжку можна зручно читати у будь-якому місці: у транспорті, на вокзалі, на вулиці… Тобто будь-де. До того ж електронні книжки (більшу їх частину) можна скачати взагалі безкоштовно з різноманітних сайтів (але слід зазначити, що це «безкоштовно» умовне, адже ми все одно платимо за користування Інтернетом). Та чи може такий спосіб читання повністю замінити друковані книги? Мені здається, що ні. Бо як би там не було, а друкована книжка має свої переваги: її можна потримати в руках, погортати, відчути запах свіжої фарби, а читаючи робити в ній якісь відміточки. А ще її можна хоч цілий день читати і в неї, навідмінну від електронної, ніколи не «сяде батарея». Навіть, похід у книжковий магазин являється якоюсь своєрідною традицією, цілою подорожжю у «фантастичний» світ вигаданих героїв. Потрапивши до магазину, особливо великого, з кожною пройденною поличкою все більше занурюєшься у «реальність», яку вигадали классики або сучасні письменники.

Дуже часто друкована книга має не лише цікавий зміст, а ще й досить яскраве та продумане оформлення. Наприклад, беручи до рук книжку з однотонною палітуркою та позолоченими візерунками, ми можемо одразу здогадатися, що це твір якогось классика. А готичний роман вирізнятиметься серед інших творів своїми моторошними та водночас величними й загадковими зображеннями, візерунками та своєрідним шрифтовим оформленням.

Звісно, в наш час друкованні видання коштують немаленьких грошей і набагато простіше просто скачати вподобану книжку собі на телефон. Але ж гроші це просто папір, який то є, то його немає. А книжка за якихось тридцять гривень зможе вам подарувати не один приємний вечір у теплій кімнаті з чашкою гарячої кави.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Юля Буревич