Український «Шоколадний король» подискутував зі студентами ЗНУ щодо підписання асоціації з ЄС

Народний депутат Петро Порошенко зустрівся зі студентами Запорізького національного университету 12 листопада. «Шоколадний король» приїхав до Запоріжжя за запрошенням самих студентів, яке вони надіслали на сторінку Порошенка в Фейсбуці. Лекцію бізнесмен присвятив перевагам, які Україна, доклавши зусиль, зможе отримати завдяки підписанню асоціації з ЄС.

Петро Порошенко: «Без вступу до ЄС українській економіці – колапс»

«Цього року будівництво в країні впало на 16 відсотків, хімічна промисловість – на 19, нафтопереробна – на 25, машинобудування – на 19 відсотків. Усе це означає, що інвестиційного клімату в країні немає. Складна ж українська система сплати податків є однією з найгірших у світі. Тож не дивно, що інвестори в Україну не поспішають», – поділився невтішною статистикою Петро Порошенко зі студентами.

Негативна характеристика України змальовується перед інвесторами й за іншими критеріями. За рейтингом рейдерських захоплень Україна знаходиться на передостанньому місці в світі, за можливістю захисту інтересів інвесторів в судовій системі – в десятці найгірших країн, за рівнем корупції, за доступністю кредитів та іншими показниками Україна ніяк не покращує свою ситуацію.

«Якщо країна не отримає інвестиції, їй доведеться сплачувати борги власним коштом. Так, до листопада 2014 року Україна має сплатити 10 мільярдів доларів державних боргів. До цієї цифри додається 12 мільярдів  доларів дефіциту платіжного балансу. Виходить, що ми маємо виплатити 22 мільярди доларів до листопада наступного року. При цьому золотовалютних резервів, за рахунок яких можна сплатити заборгованість, лише 20 мільярдів доларів. Що станеться з країною, коли резерви закінчаться? Колапс національної валюти, колапс фінансової банківської системи, зупинка виробництва, різке падіння економіки», – прогнозує народний депутат.

Як уникнути такого краху? У Петра Олексійовича відповідь одна – підписати угоду з Асоціацією. Програма передбачає надходження одразу 15 мільярдів доларів, що зможуть стабілізувати систему.

Вимога ж Європейського Союзу – подолати в Україні злочинний трикутник: шалений тиск на економіку з боку силовиків, в першу чергу, прокуратури; на економіку – з боку податківців та корумповану судову систему, – в першу чергу необхідна нам самим. На днях народні депутати проголосували за закон «Про прокуратуру». Другий крок – незалежний суд.

Також ЄС відкриє для українців можливість вигідних дешевих кредитів.

Однак, існує й інший прогноз, що станеться з Україною, якщо вона підпише асоціацію з ЄС. Помічник Президента Російської Федерації Сергій Глазьєв зазначав, що асоціація з Європейським Союзом може спровокувати дефолт в економіці України. Це станеться через введення захисних заходів Митного Союзу, що збільшить дефіцит платіжного балансу України до 16 мільярдів доларів.

Студенти ЗНУ запитали Петра Олексійовича, чи робиться щось в Україні, щоб попередити подібний результат та пом’якшити кризу, якщо таке станеться?

ЄС стимулює український малий та середній бізнес працювати чесно

При реалізації Україною Угоди про асоціацію знизиться кількість документів і перевірок для контролерів, спроститься бухгалтерія, розширяться можливості для українського бізнесу надавати свої послуги європейцям. У такому випадку Угода для України діятиме за принципом: «Менше контролю – більше відповідальності» й стимулюватиме малий та середній бізнес працювати чесно.

Однак багато представників малого бізнесу реально хвилюється, що вони не витримають конкуренції з європейським бізнесом.

Так, Асоціація виноградарів і виноробів України (АВВУ) вважає, що після підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом українські винороби не зможуть конкурувати з європейськими.

«Підписання Угоди про асоціацію з ЄС зобов'язує українських та європейських виробників працювати на виноробному ринку в однакових умовах, але за різних стартових позицій», – наголошується в повідомленні АВВУ.

Тому студенти запитали, чи витримає українська продукція конкуренцію з європейською.

Реального покращення можна очікувати лише через 10 років

На лекції Петро Олексійович неодноразово заявляв, що після підписання Угоди про асоціацію краще в Україні стане не моментально: «Краще стане тільки через 10-15 років, і лише тоді, якщо ми будемо плідно працювати. А відразу стане гірше, адже, скоріше за все, зачиняться російські ринки. Через жорстку конкуренцію одні виробники скорочуватимуть персонал, а інші – будуть витрачатися й тягнутися до європейських стандартів. Але така плата за те, що через 10 років буде добре».

Однак студенти нагадали народному депутатові, що не всі країни були задоволені своїми результатами вступу до ЄС: жалюгідний досвід балтійських країн, економіка яких звалилися після вступу в ЄС; у Латвії закрилися три цукрових заводи, в Литві постраждали фермери (через високі вимоги до якості молока приватники перестали тримати дійних корів, і поголів'я за чотири роки скоротилося в чотири рази), в Естонії була подібна ситуація (там поголів'я скоротилося у п'ять разів за той же період).

Також існує думка, що вступ до ЄС вигідний лише українським олігархам, а не простим громадянам. The Economist пише, що українські олігархи сприймають євроінтеграцію як захист не лише від РФ, а й від Віктора Януковича, оскільки, заробивши свої статки під час хаотичної та беззаконної приватизації 1990-х років, вони тепер шукають верховенства закону й прав власності, які може для них забезпечити ЄС.

«Шоколадний король України» з цими заявами не погодився і наголосив, що така картина не відповідає дійсності. Не дивлячись на певні труднощі на початку, життя в перелічених країнах після підписання угоди з ЄС значно поліпшилося.

Фото: news.mspravka.info

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Марина Ботнарева