Півсотні запоріжців прогулялися «старим» Олександрівськом разом із РетроЗапоріжжям

Під час пішохідної прогулянки «По Александровску с любовью – 2», яка відбулася 24 листопада, півсотні запоріжців відвідали близько 20 пам’яток «старого» Запоріжжя. Екскурсоводом для учасників заходу став засновником сайту «РетроЗапорожье», журналіст Роман Акбаш.

«Місто вміє розмовляти. Якщо бути уважним, ти зможеш його почути. Ті місця, де ви поспіхом пробігаєте щодня, насправді могли б здивувати своєю красою, неординарністю, своєрідною особливістю. Звичайно в сучасних жителів міст немає часу на те, аби просто зупинитися й поглянути навколо», – розповів Роман.

Свою мандрівку Олександрівськом група розпочала за вулиці Чекістів, потім учасники завітали на вулицю Дзержинськогоtrong>, пройшлися вулицями Гоголя, Леппіка, Жуковського та Червоногвардійській. Про кожну з вулиць екскурсовод розповідав із захопленням, розкривав таємниці будівель та їхніх мешканців. Також презентував історичні фотоархіви з  особистої колекції, на яких Запоріжжя-Олександрівськ показаний у різні моменти свого розвитку.

«Я навіть не могла подумати, що не помічаю так багато цікавого й чарівного. Місто, в якому я народилася й прожила все життя, після цієї екскурсії стало для мене восьмим дивом світу», – поділилася враженнями від прогулянки бухгалтер Оксана.

До історичного екскурсу старим містом ввійшли такі місця, як механіко-технічне  училище (нині – Запорізький національний технічний університет), Центральна хоральна синагога, пам’ятник та могила Осипа Гладкого, Міський сад тощо.

«Я раджу більше гуляти пішки. Прости оберіть погожий день та пройдіться вулицями рідного міста, насолоджуючись його околицями – ви обов’язково знайдете щось несподіване. Таке пілігримство ніколи не залишить вас без вражень, я гарантую!», – порадив наостанок Роман.

Фото: retro.zp.ua

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Катерина Яцина