Коротко про приїзд посла Польщі в Україні до ЗНУ

   Сьогодні на зустріч зі студентами до ЗНУ приїхав посол Польщі в Україні. Зібралася чимала кількість студентів. Адже студентів ЗНУ дуже хвилюють проблеми України та їхнього університету. Було порушено дуже багато важливих тем.

  Однією із перших тем, яку почали обговорювати, була тема українського товарообігу. Для того щоб українська продукція потрапляла на полиці європейських супермаркетів, вона поперед всього повинна бути якісною і відповідати європейським нормам якості. Також посол навів приклад  того, як відбувається торгівля між Україною та Англією. Люди в Херсонській області вирощують кавуни досить гарної якості, а потім переправляють їх у Лондон. Там ці кавуни продають у 20 разів дорожче, аніж в Україні. Посол каже, щоб і ми студенти вчились тому, як правильно робити свій бізнес. Також Україні стануть доступніші європейські товари, якщо асоціація з ЄС пройде успішно.

  До речі, не обійшли тему про асоціацію з ЄС. Посол заявив, що Європа робить усе можливе, щоб Україна інтегрувалася до ЄС. Але ж очікують відповідних дій з боку України. Українській владі потрібно змінити закони, тобто зробити їх такими ,щоб вони на 100% співпадали з законодавством  ЄС. І якщо Україні вдасться інтегруватись в ЄС, то процес входження займе щонайменше 10 років. Тож посол наголосив на тому, що майбутнє України в наших руках. Також, посол каже, що українці вже готові бути громадянами ЄС, але не готова наша влада.

   Далі розмовляли про навчання українських студентів на території Польщі. Вищі навчальні заклади Польщі з радістю чекають на українських студентів. Посол запропонував таку ідею, щоб студенти ЗНУ закінчували бакалаврську освіту тут, а на магістерські курси їхали до них. Українські студенти дуже затребувані в польських університетах , так як якість викладання в Україні дуже висока. До речі, Запорізький Національний Університет зі слів посла є дуже престижним навчальним закладом України. Тож учнів цього університету в Польщі заберуть з руками і ногами. В ЗНУ діють платні курси з вивчення польської мови. Так що кожен бажаючий може на них записатись. Але знання польської мови недостатньо для того, щоб навчатися у польських університетах. Перш за все потрібно досконало знати англійську мову, бо без неї в світі нікуди. При влаштуванні на роботу в Польщі дивляться не на ваш диплом, а на вашу практику. Наприклад,  на роботу прийшли влаштовуватись два студента. У одного червоний диплом, а інший не має диплому, проте в нього є 3 роки практики. Зрозуміло, що на роботу візьмуть того, хто має практику. І ще, для того, щоб жити у Польщі, необов`язково мати заможних батьків. Потрібно бути працелюбним, зіставляти навчання та роботу.

  Зі слів посла, нам потрібно звикнути, що ми вже не діти. Цитую: «ви більше ніколи не будете дітьми. Це кінець!». Тож потрібно діяти вже зараз, за для того, щоб в майбутньому піднімати нашу країну, налагодити її економіку. Ми повинні вивести Україну в світові лідери. І це залежить лише від нас. Нас повинна хвилювати доля нашої держави, бо нам в майбутньому в ній жити і її ж будувати. Наостанок, посол побажав студентам ЗНУ успішного навчання і світлого майбутнього.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Антон Рудак