Інді-рок: з гаражів до великих сцен

Незалежність можна розглядати по-різному. Дійсно: хтось віддає перевагу вже чомусь знайомому, перевіреному, а хтось – шукає нові шляхи, нові можливості для розкриття своєї особистості. А що може бути кращим  для імпровізації та самовдосконалення, як не музика? Мабуть, саме про це думали музиканти-початківці у далекі 70-ті, коли мейнстрім заполонив світовий простір. Стереотипи та кліше стали звичним, абсолютно нормальним явищем. Мейджор-лейбли не дозволяли собі жодних вольностей – вони просто заробляли гроші на тому, на що вже давно повісили ярлик «хороша музика».

Ситуація змінилась з появою панк-року, який гучно сказав: «Do It Yourself», тобто «зроби сам». Напевно, цей заклик було почуто, адже з тієї пори починається розквіт експериментів з музикою. Де це бачено, щоб звукозапис проводився у занедбаному гаражі під супровід гітари, студента-аматора та його нашвидкуруч накиданого тексту? Що значить «його друг акомпанує на бубні»? Де професіоналізм? А як можна робити музику без належної освіти? Ці, та багато інших питань задавали собі люди, коли тільки починав свій шлях інді-рок. На його витоках стояли такі гурти як The Smiths, Pixies, Sonic Youth та багато інших.

Саме визначення «інді» походить від англійського слова «independent» – «незалежність». Назва повністю виправдовує жанр: він вільний, емоційний, у багатьох випадках – особистий. У піснях інді-гуртів багато ліризму, несподіваних поворотів мелодії та глибокої щирості. А що є найголовнішим – цей жанр не підвладний мейнстріму. Він існує окремо від нього, не дає сталості та традиційності змінювати себе. Інді-рок завжди приносить щось нове, оригінальне: просто сиди – і насолоджуйся!

У наш час жанр не припиняє вдосконалюватись, він набирає все більших обертів та масштабів. Число прихильників інді-року зростає пропорційно появі сучасних гуртів-корифеїв та їх нових альбомів. Вони виходять на великі майданчики і їх радо сприймає публіка. Чого тільки варті зарубіжні Arctic Monkeys, The XX, Coldplay, Fink, Snow Patrol, російські On-the-Go та українські WE ARE!! Це справжня магія, яку творять люди з мальовничим внутрішнім світом…

Arctic Monkeys – Do I Wanna Know? 

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Анастасія Рибакова