У очікуванні футбольної весни

Ось і завершилась перша стадія цьогорічного євро футболу,  спробуємо підвести певні підсумки, та, все ж таки, вирішити, чи успішною вона є?

Ще минулого четверга була вирішена доля українських команд у футбольній весні: всі чотири представники нашої країни візьмуть участь у розіграші матчів плей-офф Ліги Європи, і ні одна команда не буде відстоювати честь України у найпрестижнішому клубному турнірі Ліги Чемпіонів.

Не гадаю, що потрібно критикувати донецький клуб, мовляв у них була дуже гарна можливість, якою вони не скористались… Справа не в тому, бо ж, погодьтесь, Леверкузенський Байер та дияволи з Манчестеру були реально сильніші на голову, а можливо, навіть і на дві, і це при тому, що Шахтар показував досить непогану гру, і команда знаходилась дійсно у гарній формі. Справа в тому, що донецький Шахтар ще не доріс до рівня рівноправної гри у турнірі Чемпіонів. Так, безперечно, ця команда абсолютний чемпіон українського чемпіонату, але у більш глобальному значенні, – це просто досить міцний європейський ‘’середняк’’. ‘’Потужний середняк’’ – саме ця якісь і показує рівень внутрішнього чемпіонату будь-якої країни, подібно до того, як і рівень життя у країні виміряють за станом середнього прошарку населення. Чому, якщо взяти будь-яку команду, навіть з другої половини таблиці англійського чемпіонату, то вона з легкістю зможе скласти велику конкуренцію на будь-якому клубному турнірі? Тому що саме цей, англійський чемпіонат є вже встояним та чітким представником справжнього, якісного футболу. Усі команди орієнтовані на розвиток власної футбольної школи, на розвиток вітчизняного футболу, на створення потужної інфраструктури і т.д. Саме тому в англійській прем’єр лізі немає слабких клубів, там є лише вищезгадані ‘’потужні середняки’’, справжні велетні світового футболу, ну і, звичайно, декілька аутсайдерів, бо ж обмін трьох команд з нижчими дивізіонами проходить кожного сезону, і це явище цілком зрозуміле.

Щодо гри Дніпра Чорноморця та Динамо у Лізі Європи, хочеться відмітити, що найнесподіванішою була гра саме одеського клубу, а найгіршою – київського… Дійсно, одеський Чорноморець, який буквально ще декілька років тому грав у першій лізі ЕпіЦентру, зараз перемагає дійсно сильний ПСВ, та й, тим паче, у їхніх рідних стінах голландського стадіону. Вихід Чорноморця з групи та подальші весняні перспективи дійсно тішать український вболівальників, бо ж клуб реально росте, і справді формує ось цю ‘’золоту середину’’ вже і для українського футболу.

Що ж до Динамо, то тут ситуація зовсім сумна… Клуб, який, хоча б, по своєму історичному праву має бути абсолютним лідером внутрішнього чемпіонату, та на рівні сперечатись з чемпіонами інших європейський ліг, зараз ледве-ледве вийшов з групи турніру для ‘’майже чемпіонів’’… Ситуацію потрібно змінювати у найближчий час, але як це зробити, на жаль, не знає ніхто. Можливо зміна тренера, можливо оновлення складу, а можливо й, взагалі, зміна керівництва, хтозна що допоможе? Але після таких матеріальних вкладень у команду, після купівлі дорогих легіонерів, маючи таку фанатську базу та такий стадіон, просто соромно при такій грі…

І, насамкінець, дніпропетровське Дніпро… Напевно, це єдиний представник, вже набридлого Вам, ‘’потужного середняка’’. Клуб має свою, дійсно гарну, базу українських футболістів, сильну клубну інфраструктуру, і, хоч якось, намагається відповідати цьому. Звісно, що остання гра з італійською Фіорентиною не потішила дніпропетровських вболівальників, але зараз цей клуб знаходиться на піднесенні в італійській Серії ‘’А’’ (хоча, можливо, і не треба спирати все на те, що противник був сильніший, Дніпро мало б вигравати!)     

Тож, друзі, чекаємо на футбольні баталії весняної Ліги Європи, та, врешті-решт, вирішимо, чи вартий Шахтар Ліги Чемпіонів, а Дніпро та Чорноморець – Ліги Європи, і, звичайно, дізнаємось, що ж далі буде з київською легендою українського футболу…

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Ценцура Костянтин