У найкоротший день року запоріжцям показали французькі короткометражки

«Le jour le plus Court» – щорічний фестиваль французького короткометражного кіно, який проходить у найкоротший день року – 21 грудня – по всьому світу. Цього ж разу він уперше завітав до України.

У кінотеатрі ім. Довженка запоріжці змогли насолодитися ексклюзивним показом 11 короткометражних фільмів: «5 м 80 см», «Поцілунки», «Листівка», «Восьминоги», «Маленький дракон», «Голова в зірках», «Юлія», «3×3», «Трамвай», «Тінь хлопчика», «Зграя Фламінго».

«На фестиваль потрапляють найкращі стрічки, які попередньо стають переможцями конкурсу кінематографістів. Кожен кінематографіст може представити тільки один фільм. Переможців визначають на спеціальному саміті, де оцінюється оригінальність, повнота втілення ідеї, якість зйомки та графіки, цікавість сюжету та багато іншого. Зрозуміло, що кінокартина має бути короткометражною. Цього разу найкоротший фільм фестивалю тривав 3 хвилини 50 секунд, найдовший – 8 хвилин. Усі вони різні за жанрами та тематикою», – розповіла асистент директора «Alliance Francaise» в Запорожжі Ярослава Малишева

«Кожна картина відображає шарм французької культури. Їхній гумор розкутіший, деякі представлені фільми взагалі можуть здатися сексуальною провокацією. Однак це все виглядає дуже романтично, навіть трохи наївно. Це смішно, але не вульгарно, на відміну від багатьох наших та американських комедій. Французька нація не ховає внутрішні переживання, а, навпаки, презентує їх у повному обсязі. В своїх фільмах вони розглядають проблеми, які можуть торкнутися будь-кого. Так, наприклад, у драмі «Тінь хлопчика» розглядається проблема африканської сім’ї, як після смерті матері хлопець із молодшою сестричкою намагаються вижити. Фільм досить важкий, відчуття гнітючості підсилюється ще й тим, що він виконаний пісочною графікою, але він актуальний для кожної культури», – поділився власними спостереженнями представник Міжнародної громадської організації «CinemaHall» у Запоріжжі Юрій Мате.

Фільми підкорили запорізьких глядачів, виявившись справжніми руйнівниками стереотипів. Хто б міг подумати, що смішний прибиральник може виявитися фізиком і що знання з фізики допоможуть у баскетболі. Це доводять три трьохочкові підряд, які забив цей субтильний хлопець. Інший мультфільм відобразив усі тонкощі того, чому ми любимо відпочинок на природі.

Одні стрічки розповідали про те, як цілунки та почуття руйнують життя, інші ж – як кохання рятує. Глядачі сміялися разом із комедійними та переживали поряд із драматичними персонажами. Показ же виявився настільки вдалим, що організаторам довелося цього ж дня зробити додаткову демонстрацію.

Крім Запоріжжя, кінофестиваль «Le jour le plus Court» побував ще в Дніпропетровску, Києві, Львові та Одессі.

Скріни: vk.com/club62832826

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Марина Ботнарева