Чи довіряють українці владі ?

Яку ж цифру слід назвати, що «з’їла» корупція. Що мається на увазі під корупцією, коли президентом озвучується цифра 20 млрд? Не тільки грошовий еквівалент є показником корупції, це є і послуги, які теж мають певну ціну. Вони просто враховуються інакше: тоді в такомі разі, все це може коштувати значно більше ніж, якби прямо давати гроші за ті чи інші дії чиновників.

Порахувати усе складно. Сама корупція — це система, яка уже є однією з головних складових чинників функціонування України на усіх рівнях. Має бути потужна інформаційна й соціальна складова, мають бути речі, які покажуть громадянам, що влада починає із самого верху цю боротьбу, щоб люди повірили, що можна жити в країні без хабарів. Без вирішення цього питання говорити про будь-які реформи в країні просто неправильно і дуже смішно. За останніми соцдослідженнями суди мають тільки 6% довіри. Решта інститутів влади мають довіру до 10-15%. Приблизно 80% людей, не довіряють основним інститутам влади, які із власного досвіду стикалися із корупцією у них. Сьогодні ми живемо в псевдодемократичній суспільно-економічній формації буржуазно-рабовласницького типу, псевдосамостійній державі Україні, в якій установлений режим фінансово-жидооліархічної деспотії. Владу захопили жидобільшовики-окупанти, а окупанти і в десятому поколінні будуть окупантами. Їх приучили зневажати коріне населеня, зневажати нашу мову, нашу національну культуру тому, що в самих москвинів немає ні етнічного походженя, ні своєї мови, тим паче культури-с мира по нитке. Але мені складно повірити у те, що в країні не можна вирішувати питання без корупційної складової. Допоки ми не будемо робити усе по закону, доти існуватиме корупція.

Щоб зменшити корупцію,  напевно потрібно зменшити контакти чиновників із громадянами. А саме завдяки сучасним технологіям, які в принципі дозволяють це робити. Мабудь потрубно спробувати комп'ютеризувати систему, перевести усе в електронний обіг. Зменшити кількість чиновників й установ, які займаються видачею дозволів і ліцензій, перевести це все на автоматизацію. З цього і можна починати шлях в напрямку припинення корупційної системи в країні.

Найголовнішим у цій боротьбі буде виступати — політична воля, бо без неї дуже складно. У Грузії реально загнали корупцію так, щоб більшість громадян не відчували на собі її прояви. Безумовно спроби були, але впіймані несли повну відповідальність. Там усі розуміли, що корупція — це запобіжник рухові життя країни у кращу сторону.

У Януковича є важелі для того, щоб почати активну боротьбу із корупцією. У нас фактично президентська форма правління. Всі силові структури підпорядковані президенту. Є увесь інструментарій, щоб почалася ефективна боротьба.
 

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Михаил Тупиков