На Школі толерантності запорізькі студенти подискутували щодо проблем ВІЛ/СНІДу й ґендеру

Триденний тренінг під назвою «Школа толерантності», який проходив з 29 листопада в одному із готелів Запоріжжя, завершився в неділю, 1 грудня. Організований запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед», захід розрахований на студентів факультетів журналістики, психології та соціології, які навчаються на 1-4 курсах запорізьких вишів. Окрім працівників БФ «Гендер Зед», тренерами Школи толерантності були спеціалістки громадської організації «Сфера» та представник «EATG» («European AIDS Treatment Group» – «Європейська група з лікування СНІДу»). Родзинкою Школи стала участь у ній представників ЛГБТ-спільноти, що сприяло кращому розумінню учасниками представлених тем.

idth: 250px; height: 166px; float: right; margin-left: 10px;” />Першого дня учасники Школи ознайомилися з історією й розвитком прав людини та основними принципами толерантності. Окрім матеріалу з цих тем, поданого представниками БФ «Гендер Зед» Ростиславом Мілевським та Олександром Витвіцьким, студенти ознайомилися з проблематикою ВІЛ/СНІДу.

Наступного дня учасники долучилися до активної дискусії на тему ґендеру. Завдяки інтегрованості в коло учасників самої тренерки від ГО Харківське жіноче об’єднання «Сфера» Ганни Шаригіної, студенти успішно дослідили поняття ґендеру, статі й ідентичності. Окрім цього, ґендеристка долучила до дискусії ЛГБТ-активістів, разом із якими студенти спростували основні міфи про гомосексуальність.

Після тренінгів, об’єднавшись у три команди, учасники Школи отримали завдання, суть якого полягала у створенні соціального відео на одну з тем: «ВІЛ — це не вирок», «ЛГБТ: чи готова Україна» та «Дозволь іншому бути інакшим». Презентацію робіт запланували на останній день.

Наприкінці Школи толерантності студенти поспілкувалися з представником «EATG» Олександром Мартиненком, який приїхав зі слоганом «ВІЛ не дискримінує. А ти?».

Окрім презентації відеоробіт учасників, яскравою подією останнього дня стало інтерв’ю з відкритою лесбійкою, директоркою Харківського жіночого об’єднання «Сфера» Вірою Чернигіною. Під час інтерв’ю молоді журналісти, соціологи та психологи ставили Вірі найрізноманітніші запитання, як стосовно її професійної діяльності, так і особистого життя.

Фіналом триденної Школи толерантності стала презентація відеоробіт учасників та вручення сертифікатів і заохочувальних подарунків від БФ «Гендер Зед».

«Я брала участь у Школі толерантності й отримала купу позитивних емоцій, – розповіла «Порогам» учасниця тренінгу Альона. – Концепція та зміст лекцій справили на мене неабияке враження. Тут я отримала багато корисної інформації, яка допоможе не тільки в становленні як журналіста, а й як свідомої, широко мислячої людини. Хід тренінгів та їх сприйняття вдало балансували з розважальними заходами. Вважаю, що теми ВІЛ-інфекції, становища ЛГБТ в Україні, толерантності та прав людини дуже актуальні й вимагають особливого розгляду та уваги. Дякую організаторам та всім учасникам за співпрацю!».

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Євгеній Рахманов