США та країни ЄС підтримали мітингувальників і засудили українську владу

Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллай закликав українську владу призупинити виконання так званих «диктаторських законів». Про це йдеться в заяві Піллай, поширеній на сайті верховного комісара ООН.

«Я закликаю владу призупинити застосування законів, щоб дати час для ретельного аналізу їхнього змісту, який має повністю відповідати міжнародним стандартам в сфері прав людини, зокрема, зобов'язань України за відповідними договорами, які вона ратифікувала, – сказала Піллай. – Я особливо стурбована можливістю, що ці закони повинні обмежити право на свободу вираження думок і свободу зборів, право на інформацію, право громадянського суспільства вільно працювати», – прокоментувала> верховний комісар ООН з прав людини.

Вона звернула увагу й на те, що неурядові організації тепер втратять статус неприбутковості та будуть реєструватися як «іноземні агенти».

«Такі положення спровокують відкат у сфері прав людини для народу України, задушать полеміку в державі та поставлять під загрозу демократичні завоювання останніх двох десятиліть», – зауважила Піллай.

Посли Великобританії й Німеччини розкритикували міністра закордонних справ Леоніда Кожару за поведінку на зустрічі з дипломатами й інформацію щодо події у Києві.

Польща вважає, що в Україні «перетнули межу», вбивши учасників протесту, й закликає українців зупинити ескалацію насильства. «Нас хвилює, в першу чергу, спіраль насильства, бо, на жаль, про таке явище сьогодні треба говорити. Після смерті демонстрантів події насправді можуть набрати обертів ще радикальніших, ніж до того», – заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск. За його словами, Польща сподівається стати каналом зв'язку між ЄС та Україною.

Верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики та безпеки, віце-президент Єврокомісії Кетрін Ештон закликала протиборчі сили в Україні до стриманості й діалогу. «Я рішуче засуджую насильницьку ескалацію подій у Києві вночі, яка призвела до людських жертв. Повідомлення про смерть кількох протестувальників викликають занепокоєння. Моє співчуття усім, хто постраждав», – йдеться у її заяві.

Фото: Андрій Рибальченко

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Марина Ботнарева