Тріумфатором Берлінале-2014 стала стрічка «Чорне вугілля, тонкий лід» від китайського режисера Дяо Йіннаня

Володарем головного призу 64-го щорічного Берлінського фестивалю, який проходив 6-16 лютого, стала стрічка китайського режисера Дяо Йіннаня «Чорне вугілля, тонкий лід». Приз вручав голова жюрі, американський режисер Джеймс Шамус. Також переможців визначали американський сценарист і режисер Грета Гервіг, австрійський актор Крістоф Вальц, іранська документалістка Мітрі Фарахані, гонконгський актор Тоні Люн, британський продюсер Барбара Броколі, датська актриса Тріне Дюрхольм.

Гран-прі фестивалю забрав у свою колекцію Вес Андерсон за картину «Готель «Гранд Будапешт» (драма про життя портьє з відомого готелю). «Срібного ведмедя» за режисуру отримав американець Річард Лінклейтер, який зняв фільм «Отроцтво» (на цю стрічку, яка розповідає про  життя хлопчика Мейсона, режисер витратив 12 років). «Срібний ведмідь» за художні досягнення потрапив до китайця Лоу Йе за фільм «Масаж наосліп» (кінострічка про стосунки сліпих масажистів). Француз Ален Рене  став володарем престижного призу імені Альфреда Бауера за стрічку «Життя Райлі». «Срібного ведмедя» за сценарій отримали Дітріх і Анна Брюгеманн за сценарій до фільму «Хресний шлях» про наслідки релігійного фанатизму.

Почесного «Золотого ведмедя» цього року отримав британський режисер Кен Лоуч. Кращим актором став Ляо Фань (стрічка «Чорне вугілля, тонкий лід»). Кращою ж акторкою визнали Хару Куроки з фільму Іодзі Ямада «Маленький дім».

За матеріалами www.aif.ua

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Анастасія Холод