Українські біатлоністки присвятили золоту медаль на Олімпіаді в Сочі миру й благополуччю рідного народу

Перемогу в естафетній гонці 21 лютого здобули українські біатлоністки. Це перша золота медаль української збірної на зимовій Олімпіаді в Сочі та друга  золота медаль на зимових іграх за всю історію незалежної України.

Після третьої стрільби наші спортсменки опинилися на першому місці. Всього п’ять додаткових патронів і підсумкові 26,4 секунди переваги над росіянками – переконлива й красива перемога.

Першою стартувала бронзова призерка цієї Олімпіади – Віта Семеренко. Показавши гарний результат та зробивши лише один промах, дівчина фінішувала на третьому місці.

Перейняла естафету молода спортсменка Юлія Джима, яка з феєричною швидкістю та точністю в стрільбі випередила росіянку Ольгу Зайцеву й фінішувала з першим результатом, залишивши позаду себе багатьох суперниць.

Валентина Семеренко, яка вийшла на дистанцію третьою, стрільбу лежачи пройшла без помарок, але збилася під час стрільби стоячи, використавши три додаткові патрони.

Через це гандикап України трішки підтанув, але капітан команди Олена Підгрушна на першому вогняному рубежі зробила один промах, а другий пройшла чисто, тим самим заробивши перемогу для себе та всієї команди.

1. Україна (Віта Семеренко, Юлія Джима, Валентина Семеренко, Олена Підгрушна) 0 +5  1:10:02.5  0.0

2. Росія 0 +4  1:10:28.9 +26.4

3. Норвегія 0 +5  1:10:40.1 +37.6

Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка прокоментував феєричний виступ нашої жіночої біатлонної команди на XXII зимових Олімпійських іграх у Сочі: «Ми до цієї золотої нагороди йшли 20 років. Дівчата – великі молодці, зробили все, щоб у Сочі піднявся жовто-блакитний прапор і на весь світ пролунав гімн України. Пишаємося ними. Ми вболівали на трибунах з траурними стрічками й із прапорами, на яких було написано «За мир! За Україну!». Цю перемогу присвячуємо всьому українському народові. Вірю, що в цей нелегкий час для країни медаль зможе об’єднати нас, і в Україні запанує мир, спокій і благополуччя».

Фото: noc-ukr.org

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Дар’я Свіцельська