Запорізькі діти, хворі на ДЦП, залишилися поза шкільною освітою (ВІДЕО)

Сидіти у школі за партою, вирішувати задачки й отримувати двійки – більшість школярів бачить таку картину в страшних снах. Та є діти, які про це мріють.  Даринка до школи не ходить, займається з вчителькою вдома. У дівчинки синдром ДЦП, й вона не може самостійно пересуватися. Хоча раніше Даринка відвідувала спеціальний дитячий садочок.

«Там у неї були друзі, вона із задоволенням робила домашнє завдання з працівниками центру. Крім уроків, із нею там займалися фізкультурою. Кожен день дитина отримувала й соціальну реабілітацію, й фізичну», – розповіла нам мама дівчинки Наталія Завражина.

У Запоріжжі, крім Даринки, схожу проблему мають ще 334 дитини. Проте спеціальної школи для таких малят у місті немає. Тож Даринка, як й інші запорізькі школярі із ДЦП,  вимушена сидіти вдома.

«Ми вже зверталися в різні центри. В Комунарівский терцентр нашу дитину не беруть на денне перебування, мені пропонували приходити з нею на заняття. Але знову ж таки це другий поверх, мені довелося б нести її на руках. А коли вона подорослішає, занести її на другий поверх я вже не можу», – додала пані Наталія.

На запити батьків виконавчий комітет міськради  відгукнувся. Центру дозволили виділити чотири класні кімнати у школі №39. Однак за користування цими приміщеннями батьки дітей з ДЦП мають оплачувати всю вартість комунальних послуг, хоча для школи, як для навчального закладу,  передбачені пільги.

Більше дивіться у відео.

Фото: www.segodnya.ua

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Надія Бурдєй, Євген Нартов