Медіа експерти навчили запорізьких студентів боротися з неправдивою інформацією

Президент фундації «Суспільність» Тарас Петрів і голова правління міжнародної громадської організації «Інтерньюз-Україна» Костянтин Квурт відвідали Запоріжжя 6 березня, аби розказати студентам, як захиститися від неякісної та вірусної інформації.

«Медіаграмотність – це розуміння того, як ми маємо сприймати й оцінювати той величезний обшир інформації, який щоденно потрапляє до нас, – пояснив під час лекції Тарас Петрів. – Також це сукупність знань і навичок, які допомагають розуміти систему медіа-повідомлень».

Майстри журналістської справи розповіли студентам факультету журналістики ЗНУ про основні принципи маніпуляції свідомістю мас, сучасну «зомбі-машину» та інформаційну війну. Крім того, медіа-експерти навчили слухачів фільтрувати неякісну інформацію, наводячи реальні приклади з журналістської практики.

Не обійшлося й без гарячих тем сьогодення – інформаційної війни між Україною та Росією. «Ми зіштовхнулися з дуже серйозною загрозою для нашої інформаційної безпеки й загальної безпеки країни. Ми живемо в XXI столітті, де інформація є первинною. Розуміємо, що можна програвати матеріальні війни, але передовсім на сьогодні відбувається війна за людські душі, за наше моральне право, за моральні цінності, за бажання жити в мирі й за наше право бути такими, як ми є», – додав Тарас Петрів.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Олег Скаржинський