Дитячий ботанічний сад: у Запоріжжі є унікальні дерева з власною історією (ВІДЕО)

Китайська біла сосна, або сосна арманда, – справжнє диво природи. Вона має м’яку хвою, що зовсім не колеться. Хоч батьківщина дерева – Китай, його розводять в Європі та Північній Америці, а в СНГ культивують як декоративне. Така сосна є достатньо екзотичною для нашої області, тому побачити її можна тільки в Запорізькому дитячому ботанічному саду.

«У нашій кліматичній зоні сосна арманда відчуває себе чудово. Догляд зводиться, в основному, до періодичного поливу. Називають її китайською білою за кольором стовбура. Однак під час росту при найменших пошкодженнях або просто у зв’язку з погодними умовами на ньому виділяється смола. Це живиця, власне кажучи. Коли вона засихає, також стає білою», – розказав дендролог Запорізького дитячого ботанічного саду Ігор Шалімов.

Арманда цінується не лише за декоративний зовнішній вигляд, а й за м’яку, але міцну деревину, котра застосовується в меблевій промисловості та для отримання целюлози. Крім того, зі смоли китайської білої сосни отримують скипидар – незамінну сировину для хімічної та фармацевтичної промисловості. За сприятливих умов сосна арманда може прожити 100, 200 і навіть 500 років.

Гінкго дволопатеве, або гінкго білоба, – найдревніша хвойна рослина, яка існує в наші дні. В перекладі з японської мови означає «срібний абрикос». Це дерево є реліктовим й росло ще за часів динозаврів. До середини минулого століття дерево вважалося вимерлим. Проте на його батьківщині – в Тибеті – знайшли екземпляри гінкго та розмножили. І тепер цього красеня можна побачити майже в кожному ботанічному саду. Хоч дерево є голонасінним, а не хвойним, його листок нагадує голку сосни, розплющену на кінці.

Гінкго білоба широко використовується в медицині. Він входить до складу багатьох лікарських препаратів, але тривале лікування за допомогою гінкго підвищує ризик розвитку інсульту.

Докладніше дивіться у сюжеті.

Заголовне фото: www.agbina.com

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Оксана Дроздовська, Олег Стригунов