Україно-російський конфлікт у мемах: хто кого пережартує (СЛАЙДШОУ)

Нестабільна політична ситуація в Україні та скандальний перехід Криму до складу Російської Федерації спричинили в інтернеті справжню війну мемів.

Меми про події в Україні почали зявлятися ще за часів Євромайдану. Комікси українського походження спрямовані більшою мірою на висміювання недолугої політики та поведінки тодішньої влади, на підняття духу українського народу та розповіді про життя Майдану.

Російські ж меми про Майдан були зовсім іншого характеру, хоча на початку росіяни підтримали українських мирних революціонерів, які не побоялися вийти та протидіяти корумпованій владі. Однак, побоюючись повстань і в своїй державі, російська влада почала проводити активну антиукраїнську пропаганду на телебаченні. Народ, який звик вірити всьому, що говорять з екрану, «захавав» фішку. Зміст мемів у Росії кардинально змінився. Тепер «хохлів» звинувачують у зраді, антиросійських настроях та фашизмі. Під сумнів береться адекватність братів-українців та їхня ідея щодо підписання Ассоціації з ЄС. Українців зображають постійно незадоволеними, а для жителів Західної України взагалі створили окремий мем – «Протухше сало».

Проте це був лише початок. Справжня війна мемів у соцмережах розгорілася через Кримський скандал. Україна активно почала створювати фотожаби про російських солдатів у Криму, путінські амбіції та його «геніальний» привід для окупації – «порятунок росіян від страшних бЕндерівців». Неправильне написання слова створює новий мем, де головним героєм стає не Степан Бандера, а Остап Бендер. Українці активно цитують комбінатора, модифікуючи його фрази так, щоб вони підходили для поточної політичної ситуації. Українці також звинувачують Росію у зраді, росіянам же радять не довіряти російському телебаченню, яке промило їм мозок.
 
На жаль, російський народ повірив у мотив порятунку Криму з лап страшних «бендеревців», з радістю підхопив ідею повернення до території Росії держав, що входили до СРСР, а згодом і повного володіння світом. Постійно зображуються привітні та чемні російські солдати, які ввічливим словом підкорюють землі. Українських революціонерів звинувачують у жорстокості, тупості, брехні.
 
Окремий діалог у Росії ведеться з НАТО, ЄС та США. Дуже часто комікси робляться англійською, щоб опонентам було зрозуміліше. У мемах йдеться про безстрашність, розум та почуття гумору Володимира Путіна й безсилість лідерів інших держав (найчастіше це Барак Обама та Ангела Меркель).
 
США також у відповідь створює свої меми.
 
Заголовне фото: fakty.ictv.ua

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Марина Ботнарева