Публічний дебют Народної Ради: дезорієнтованість голови та низка вимог до нового очільника ОДА (АУДІО)

Зустріч журналістів із представниками Народної Ради, сформованої під час віче 23 лютого, відбулася 7 березня. В прес-релізі значилося: «НР є прикладом самоорганізації народовладдя, зразком поміркованості й виваженості громадської позиції запоріжців, і, водночас, – рішучого налаштування громади змінити життя земляків на краще. НР покликана захищати інтереси жителів області в усіх органах влади і місцевого самоврядування. Одне з найважливіших завдань – люстрація в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування та контроль за виконанням ухвал Народної Ради».

Гідна ціль, гідні представники, які обіцяли виступити перед пресою: голова Народної Ради Олександр Шацький, лідер Запорізького майдану Ігор Артюшенко та секретар Народної Ради Олег Ткаченко.

Однак на прес-конференції були присутні лише Олександр Шацький та голова прес-службы Сергій Чудний, очільник правового комітету Ігор Зубко з’явився в залі лише наприкінці заходу.

Промова голови НР була багатослівною, плутаною та дещо абсурдною, й серед півгодинного потоку інформації не пролунало, що ж конкретно зробила НР за час свого існування та що найближчим часом планує.

Питання про те, чим займалася НР останні два тижні, поставили декілька різних журналісти, але Олександр Леонідович радив подивитися цю інформацію на сайті, назву якого забув. Крім того голова НР заявив, що не скликав прес-конференції та журналістів не запрошував, що викликало неабияке обурення присутніх.

Врешті-решт Олександр Шацький сказав, що не володіє більшістю інформації, яку хочуть дізнатися журналісти, адже за неї відповідає Ігор Зубко. На щастя, очільник правового комітету незабаром прибув, і медійники змогли почути конкретнішу інформацію.

Як виявилося, Народна Рада створила відповідальні комітети, секретаріат для підтримання роботи та прес-центр. На сьогодні функціонує 15 комітетів: правовий, антикорупційний, із кадрових питань та люстрації, з питань регламенту, з фінансово-економічних питань, з питань промислово-виробничого комплексу, сільського господарства, охорони здоров’я та соціального захисту, самооборони та взаємодії з правоохоронними органами, ЖКГ, транспорту та зв’язку, культури, освіти та духовності. Крім того, вони реагують на звернення громадян, які, як розповів пан Зубко, вже почали надходити не тільки з Запоріжжя, а й із області. Звертатися до Народної Ради можна через громадську приймальню, що знаходиться на першому поверсі ОДА (кімната 102).

«Я координую правовий комітет. Через нього проходить більшість рішень. Ми звернулися до виконуючого обов’язки Президента України Олександра Турчинова з низкою вимог. Одна з них – забезпечити прозору процедуру формування органів державної влади, але процедура призначення голови облдержадміністрації була здійснена так само, як і колись, тобто без консультацій із громадськістю. Наші колеги з антикорупційного та люстраційно-кадрового комітетів уже знайшли декілька журналістських джерел, які говорять про те, що нинішній голова облдержадміністрації Валерій Баранов нічого не робив, щоб зупинити кровопролиття чи дії минулої влади проти народу. Це дуже серйозні факти біографії, які повинні розглядатися при призначенні нових кандидатур. Тому Народна Рада не підтримує кандидатуру Баранова, однак, щоб вирішити питання громадян, НР та пан Баранов співпрацюють. Якщо Майдан у неділю, 9 березня, підтримає Валерія Олексійовича, НР також його визнає. Крім того, ми вивчаємо біографії самих членів Народної Ради, дізнаємося інформацію про нових керівників, залучаючи до розслідувань журналістів. Уже навіть виявили декількох осіб, що не мають права долучатися до влади, й передали цей список голові області. Також ми створили меморандум про співпрацю НР та облдержадміністрації і меморандум про співпрацю з політичними партіями.

Другою вимогою до Турчинова стало прохання створення закону «Про Народну Раду», щоб легалізувати її діяльність. Зараз же ми працюємо за статтею 5 Конституції України, де говориться, що народ є джерелом влади, і він може здійснювати свої повноваження не лише через представницькі органи (державні органи влади), але й безпосередньо», – відзвітував про виконану роботу Ігор Зубко.

Також Народна Рада взяла під контроль неправові дії певних осіб щодо побиття мітингуючих. «Ми боремося й за те, щоб усі учасники Майдану, яких затримали, були реабілітовані. Кожна конкретна особа, що підписувала такі документи, понесе відповідальність», – пообіцяв голова НР Олександр Шацький.

Фото: photofact.in.ua

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Марина Ботнарева, Олег Скаржинський