У Мелітополі розпочали випуск нових автобусів, на які немає попиту

Голова облдержадміністрації Валерій Баранов відвідав «Мелітопольський моторний завод».  Керівництво підприємства показало губернатору свою продукцію – автобуси ЗАЗ із європейською комплектацією.

Цей продукт на заводі спроектували самостійно. Випустили вже близько 50 одиниць. Планували відправляти їх в Росію, але тепер плани змінилися, й машини продаватимуть на внутрішній ринок.

Головна проблема в реалізації автобусів, за словами голови правління заводу Сергія Филипенка, у тому, що перевізники не хочуть купувати нові автобуси, а віддають перевагу іномаркам, які раніше були в використанні й постійно ламаються.

«Перевізник, який платить не ті податки, економить на якості обслуговування свого автотранспорту. Він змушений возити пільговиків, інакше його не випустять на лінію. Відтак, місту безглуздо купувати такий автобус, тому що в ньому проїзд буде дорожче, а громадяни не зможуть або не захочуть платити. Тому, поки ми не перестанемо обманювати людей і не наведемо порядок із пільгами, ми не зможемо пустити за маршрутами нові автобуси. Виникає запитання: навіщо купувати автобус, якщо він не окупиться», – висловив своє бачення ситуації Валерій Баранов.

Головна проблема в інвестиціях, яких зараз немає. Продавати автобуси на внутрішній ринок у підприємства поки шансів мало. Всього за рік завод здатний випустити близько 250 машин. В середньому, один автобус коштує 350 тисяч гривень. Та чи буде підприємство випускати ці автобуси – поки під запитанням. У стані нинішньої кризи й економії їх не буде закуповувати ані держава, ані українські перевізники.

Фото: reporter-ua.com

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Марія Дімаровська