Запорізьких студентів-журналістів нагородили за боротьбу з маніпуляціями в ЗМІ

Переможці конкурсу «Стоп, маніпуляція» отримали іменні сертифікати та грошові винагороди 28 квітня. Нагадаємо, за рішенням журі переможцями стали:

I місце – Анна Абліцова та Геннадій Матвієнко з текстом «Їм ліниво, або Як запорізькі Інтернет-ЗМІ несвідомо маніпулюють читачем»;

ІІ місце – Анна Ставицька («Запоріжжя в контексті загальноукраїнської кризи»);

ІІІ місце – Уляна Кривохатько («Пасхальний кошик» у кризових умовах).

«Сьогодні, в період інформаційної війни, вимоги до ЗМІ збільшуються, тому потрібно боротися з непрофесіоналізмом. Таку мету ми поставили собі перед написанням матеріалу. Найголовніше те, що завдяки цьому конкурсу, ми не тільки побачили, як маніпулюють ЗМІ, а й навчилися уникати маніпуляцій у власних матеріалах. Чесно кажучи, до початку конкурсу ми навіть цього уявити не могли. А грошові винагороди підбадьорили та надихнули брати участь у подібних конкурсах і надалі!», – прокоментували свою перемогу Анна Абліцова та Геннадій Матвієнко.

Довідка «Порогів»

Конкурс проходив у межах проекту «Моніторинг маніпуляційних технологій в запорізьких регіональних ЗМІ» (керівник – постійний автор «Телекритики», викладач факультету журналістики Запорізького національного університету Наталія Виговська), що діяв за підтримки громадських організацій «Союз молодих незалежних журналістів» і «Телекритика», а також Посольства Швеції в Україні.

Мета проекту полягала в тому, щоб виявити та оприлюднити системні маніпуляції в новинах ефірних регіональних телеканалів, газетних публікаціях та інформаційних інтернет-сайтах Запоріжжя. Окрім конкурсу та власне моніторингу, в межах гранту пройшли два майстер-класи (медіатренер – Наталія Виговська).

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Катерина Полякова