Велосипедист Микола Чернуха: «Велосипед – це друг на все життя, незалежно від того, в якому віці ти з ним «потоваришував»

Навесні багато людей починає активно займатися спортом. Особливої популярності набирає велосипед. Про вибір техніки та особливості цього виду спорту ми поговорили з фахівцем-велолюбителем Миколою Чернухою.

– Миколо, як гадаєте, чим саме приваблює велоспорт?

– Велосипед може бути як засобом пересування, так і хоббі. Багато з тих, хто купує  велосипед для переїзду з точки «А» до точки «Б», незабаром починають усе більше й більше закохуватися в цей вид спорту. Оскільки це не тільки гарний кардіостимулятор, а й прекрасна можливість пізнати навколишній світ. Часто ми думаємо, що добре знаємо місто, але досить лише повернути на іншу стежку – і відкривається захопливий краєвид незвіданих місць.

– Чи кожен може, придбавши велосипед, полюбити його?

“>
– Звичайно. Будь-яка людина може знайти у велосипеді для себе щось індивідуальне. Хтось хоче покататися агресивно, відчути адреналін і швидкість. Комусь він буде просто засобом пересування, а хтось за допомогою велосипеда віднайде можливість проводити з родиною більше часу.

– Які заходи обережності ви можете порадили велосипедистам-початківцям?

– Обов’язковими мірами захисту є шолом та рукавички. Шолом має підходити за розміром, не давити. Рукавички ж дають можливість при падінні захистити долоні від пошкоджень, до того ж за високої температури руки можуть зісковзнути з руля. Є люди, які захищають себе наколінниками та налокітниками. Хоча, на мою думку, це зайве. Вони сковують рухи, й можна отримати ще більше непотрібних падінь. Однак це все міри індивідуального захисту від падінь. Але є ще заходи безпеки на дорозі. Якщо ви їдете трасою в темний час доби, обов’язково «позначте» себе – поставте спереду й позаду сигнальні  маячки, щоб вас ідентифікували водії.

Де краще вчитися їздити на велосипеді та з якого віку?

– Багато з тих, кого я зустрічав свого часу, коли працював у спортивному магазині, вже в похилому віці говорили: «В мене все життя була мрія – покататися на велосипеді». Й, знаєте, дуже велика частка здійснює свою мрію, лише виходячи на пенсію. На мій погляд, їх можна назвати героями. Один дідусь на велосипеді доїхав із Донецька до Москви, інші ж вирушають в подорож берегом Азовського моря. Велосипед – це друг на все життя, незалежно від того, в якому віці ти з ним «потоваришував».

– Й наостанок: як обрати безпечний і якісний велосипед?

– Для початку потрібно визначитися, для чого потрібен велосипед, тому що, обравши неправильно, можна ще довго намовляти на продавця. Саме через це краще проконсультуватися й відразу запитати все, що цікавить. Зараз безліч інформації в інтернеті, але там є багато непотрібного, неправдивого, що може збити з пантелику. Раджу звертатися до професіоналів, адже сучасний велосипед підбирається саме під потреби людину, в залежності не тільки від потреб, але й фізіологічних властивостей – ваги, зросту. 

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Тетяна Сивоконь