Традиції Великодня: кожна країна «христосається» по-своєму

Великдень – не тільки найголовніше, але й найдавніше свято християн. Щороку дата його проведення різна. Обчислюється вона за місячно-сонячним календарем. Найсвітлішому святу передує найсуворіший піст – сорок днів утримання, молитов і покаяння. У кожного народу за тисячоліття склалася низка традицій і звичаїв.

Африка

Тут люди одягають традиційні костюми, відвідують нічну службу й готують святкову їжу. Головною стравою є смажений рис із куркою, яка в багатьох країнах Африки коштує недешево, а тому це справжній великодній делікатес.

Австралія

У багатьох західних країнах великодній кролик приносить шоколад і ховає яйця. На цьому тлі виділяється Австралія, в якій роль пасхальної тварини бере на себе білбі. Вухате звірятко є зникаючим видом, тому австралійці намагаються поширити обізнаність серед населення про білбі. Іншою ж причиною є нелюбов австралійців до кролів, які знищують посіви в країні.

Бельгія

Цього дня для юних бельгійців влаштовують змагання з пошуку яєць. Зрозуміло, що зі своїми кошиками діти біжать не в магазини і не в курники. Батьки заздалегідь ховають яйця в саду біля будинку. У кого більше «урожай», той і переміг.

Болгарія

За болгарською традицією на Великдень багато фарбованих яєць викладають навколо великого великоднього хліба. Як і ми, болгари «цокаються» крашанками доти, доки на одному з них не з’являється тріщина. Найщасливішим вважається той, у кого довше інших пасхальне яєчко залишиться цілим.

Великобританія

У Великобританії свято Воскресіння Господнього вважається одним із найважливіших.  Тут Великий четвер називають Четвергом милостині. Цього дня милостиню роздає монарх. Золоту монету в подарунок отримують рівно стільки людей, скільки років найяснішій особі. Цій традиції близько п’ятиста років, хоча колись королівська родина роздавала одяг. У пасхальну неділю, на світанку, в церквах відбуваються служби й концерти органної музики. Напередодні Великодня, у Страсну п’ятницю, всюди печуть хліб і булочки у формі хрестів.

Греція

Приготування до Великодня в Греції починаються у Великий четвер, коли жінки традиційно готують «цурекію» (солодкі здобні булочки) й фарбують яйця в червоний колір. Деякі поміщають фарбоване яйце в центр тіста для «цурекії» перед випічкою.

Індія

В Індії на Великдень обмінюються різнокольоровими ліхтариками та пасхальним печивом. Індійці не розфарбовують яєць, хоча в магазинах їх можна купити разом із пасхальним кроликом.

Мексика

У Страсну п’ятницю розпочинається Великодній карнавал, в рамках якого проходять розкішні постановки. Наступного дня на вулицях вивішують ляльки Іуди з пап’є-маше, які до кінця дня підривають за допомогою петард. Після богослужіння в неділю проходять фінальні постановки страстей Христових, після яких сім’ї розходяться по домівках або ж танцюють прямо на вулицях.

Угорщина

В Угорщині на Великдень прийнято обливати водою. В Україні теж є ця традиція, тільки хлопці обливають водою дівчат в понеділок після свята.

Фінляндія

У Фінляндії святкування Великодня чимось схоже на Хеллоуїн. Діти вдягають костюми відьом і виходять на вулиці, щоб побавитися.

Польща

У Польщі на Великдень прийнято влаштовувати народні гуляння з піснями та хороводами навколо багаття. У цей день вважається гарною прикметою вмитися зі струмка, що, за повір’ям, дає силу і здоров’я. Чоловіки на Пасху ходять містом із прутиками і б’ють ними дівчат. Вважається, що після цього дівчина стане гарнішою. 

Фото: www.n-kama.com

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Лілія Ніколаєвська