Замість допомоги пограбованим студентам, запорізька міліція грається у перекидного

За останні кілька місяців у Запорізькому національному університеті сталася низка пограбувань, а в ніч на 21 травня у сквері між гуртожитком ЗНУ та залізничним вокзалом «Запоріжжя-2» 30-річну жінку зґвалтували, а потім намагалися вбити, перерізавши горло. На разі постраждалу перевели з реанімації до травматологічного відділення 5-ї міської лікарні.

«Університет не несе відповідальності за трагедію, оскільки це сталося не на території ЗНУ, а у привокзальному парку. Студмістечко насправді охороняється посилено. На нашій території розміщені камери спостереження, є два патрулі в нічний час, плюс два охоронці знаходяться безпосередньо в гуртожитках. Раніше в нас був лише один патруль, однак, враховуючи останні події, тепер їх два. До того ж територія студмістечка добре освітлюється. Робимо все, що можемо. Співпрацюємо з міліцією. Вже звернулися до них з приводу парку біля «Запоріжжя-2». Чекаємо, як міліція відреагує. Вони нам не звітують, послали туди патрулі чи ні», – розповів проректор з адміністративно-господарської роботи ЗНУ Сергій Кушнір.

Але, як виявилося, міліція давно підірвала кредит довіри студентів, а освітлення в парку, де поглумилися над жінкою, взагалі немає. Тому студентська рада ЗНУ також встала на захист студентів.

«До нас дійшла інформація про те, що після ганебних крадіжок в гуртожитках справи в міліції пробуксовують і на наших студентів ніхто, по суті, не звернув уваги. Тому ми направили службове подання в юридичний відділ ЗНУ з метою зробити звернення до Жовтневого райвідділку щодо цих справ. Сьогодні (23 травня, – авт.) таке звернення відправили. А ще ми розуміємо, що часто навіть трагедія не може змусити місцеву владу самотужки швидко виправляти прогалини в своїй роботі. Тому ми відправили клопотання на ім’я мера Олександра Сіна щодо відновлення освітлення в сквері між вокзалом «Запоріжжя-2» та нашими гуртожитками», – повідомили в студраді ЗНУ.

«Пороги» звернулися до Жовтневого райвідділку міліції з запитанням, чи збираються вони посилити охорону на території, де трапилася трагедія. Проте черговий направив нас за коментарем до ГУМВС України в Запорізькій області, обґрунтовуючи це наявністю там прес-центру, який відповідає за діалог зі ЗМІ.

Ми зателефонували до відділку зв’язків з громадськістю ГУМВС України в Запорізькій області, однак нас перенаправили до заступника начальника ГУМВД України в Запорізькій області Андрія Долинного. Проте й він, як виявилося, не відповідає за трагедію та посилення охорони. Андрій Володимирович відправив «Пороги» до начальника розшуку Василя Чернети. Нагадаємо, наше запитання було не про факт нападу на жінку, а про посилення охорони на території парку. Авжеж, начальник розшуку таким питанням не займається.

Як відомо, ППСниками «завідує» Запорізьке міське УМВД, тож ми зателефонували їм. І – о диво! – вони знову направили нас до Жовтневого райвідділку міліції. «Пороги» ще раз спробували отримати коментар звідти, але суворий голос зі слухавки відповів: «Всі питання до ГУ УМВД України в Запорізькій області!».

Фото: www.poltava.pl.ua

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Марина Ботнарева