В ЗНУ провели виховну лекцію із запобігання корупції

У стінах Запорізького національного університету 22 травня провели виховну лекцію на тему «Протидія корупції» для викладачів та деканів вишу. Серед виступаючих були представники прокуратури та суду Запорізької області, а також викладачі ЗНУ.

Лекція почалася зі слів доцента кафедри адміністративного та господарського права ЗНУ Павла Лютікова, який відзначив, що найчастіше причиною виникнення такого явища, як корупція, стає необізнаність людей в юридичних аспектах законодавства.

«На жаль, не завжди громадяни можуть відрізнити неправомірну вигоду від подарунку. А законодавством України передбачені різні форми покарання: в першому випадку – кримінальне, в другому – адміністративне», – зауважив доцент.  

Але й перший, й другий випадки не є законними, тож Павло Сергійович порекомендував присутнім стриматися від подібних пропозицій, аби не зашкодити власній репутації та своєму гаманцеві.

Наступною до слова запросили Світлану Дадашеву, у якої за плечима досвід робити в прокуратурі та вісім років на посаді судді. Вона зазначила, що наша держава знаходиться на рівні тотальної корумпованості в усіх сферах діяльності, тому хабарі й вигідні пропозиції сприймаються як суспільна норма. Але, навівши статистичні дані, Світлана В’ячеславівна відмітила, що подібні позови до апеляційного суду Запорізької області значно зменшилися в порівнянні з минулим роком.

Про випадки хабарництва серед освітян розповів начальник відділу по боротьбі з корупцією МВС у Запорізькій області Вадим Тимошенко. Також він відзначив, що в боротьбі з корумпованістю держслужбовців їм допомагають студенти юридичного факультету ЗНУ: «Вони також сидять з нами в засадах, ловлять злочинців та виступають у ролі понятих», – розповів  Вадим Володимирович.

Заключне слово надали начальнику управління нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією прокуратури Запорізької області, Максиму Бойку.

«Наша країна ще розвивається, тому вона абсолютно незахищена в корупційному аспекті. Я бачу єдиний вихід при запобіганні подібних ситуацій – підвищення зарплатні, щоб зникла спокуса брати хабарі!», – відмітив Максим Сергійович.

Лекція закінчилася невеликим брифінгом, де кожен бажаючий міг поставити запитання спікерам. Наприкінці заходу перший проректор ЗНУ Олександр Бондар побажав присутнім, щоб подібні розмови проводилися лише в гіпотетичній формі.

Фото: lh3.googleusercontent.com

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Олександра Льовіна