Поетичну збірку «П’ята пора року» відтворили у вигляді віршованої моновистави

Нещодавно світ побачила поетична збірка Валентина Терлецького «П’ята пора року». За її мотивами поставили віршований спектакль, демонстрація якого відбулася 24 травня.

«Ти чуєш мої смолоскипи» – саме таку назву отримала постановка, основу якої склала цитата з вірша «Срібний вечір». Презентація творчості Валентина Терлецького проходила в хронологічному порядку: кожна пора року ознаменувалася відповідною поезією.

Для відтворення віршованих рядків поет використав притаманні для кожного сезону атрибути та аудіоряд: навесні – гомін птахів, влітку – сонячні зайчики, восени – парасолю, взимку – теплий шарф та міцний алкоголь. Сама ж «п’ята пора» абстрагована від звичного антуражу будь-якої іншої пори. Творчість представлена загалом пейзажною та любовною лірикою.

Як плавний перехід однієї пори в наступну використані своєрідні інтермецо – музичні композиції, виконані між «актами» за участі самого поета й гостей у його виставі, серед них Володимир Кондратенко та Юлія Куценко.

«Я пішов на експеримент, для мене це вперше. Помічники, які зі мною працюють, запропонували не просто презентувати книжку, зачитавши щось. Зараз час не поетичний, людей турбують інші речі. Тому я вирішив створити моноспектакль», – прокоментував ідею створення вистави Валентин Терлецький.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Анна Кириченко