В бібліотеці імені Горького запоріжцям розповіли про колоністів-менонітів

У запорізькій обласній бібліотеці імені Горького 15 травня відкрилася книжкова виставка, присвячена маловідомій сторінці в історії нашої області – менонітам, які жили тут майже 200 років, однак були змушені покинути місто через численні репресії.

Організатором заходу виступив клуб шанувальників німецької мови «Вечірні читання». «Клуб цікавиться історією й культурою Німеччиною. Ми зустрічаємося кожний четвер, обговорюємо сучасну художню літературу, а зараз розглядаємо історію, тому й провели таку зустріч», – повідомила «Порогам» бібліотекар і координатор клубу Наталія Іванівна.

У відділі іноземних мов зібралося близько 30 слухачів різного віку. Зустріч унікальна ще й тим, що проводили її нащадки древніх колоністів – Віктор Пеннер та Борис Літкеман.

Гості розповіли про важку долю менонітів від їхнього прибуття на українську землю до еміграції в Канаду та країни Європи. Також йшлося про досягнення колоністів, їхню релігію, культуру, традиції та спосіб життя. Виявляється, в Запоріжжі меноніти заснували декілька поселень та майже всі заводи.

Матеріал взято із старої версії сайту «Пороги».
Автор : Наталія Соловйова